Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta per Lietuvos metų gaminys 2008 prizų laimėtojų apdovanojimo ceremoniją
2008-12-18  
Gerbiamieji Metų gaminio laureatai,
Viešnios ir svečiai!

Nuoširdžiai sveikinu visus Jus, atstovaujančius Lietuvos įmonėms, sukūrusioms geriausius 2008 metų gaminius!

Jau dvyliktąjį kartą vykstantis tradicinis renginys atskleidžia daug svarbių dalykų. Visų pirma kasmet vis didesniam skaičiui gaminių pelnytai suteikiamas geriausio Lietuvoje vardas. Tai liudija, kad mūsų gamintojams netrūksta naujoviškų sprendimų, išradingumo ir dėmesio produktus vartojantiems žmonėms bei jų poreikiams.

Labai svarbu, kad konkurse dalyvauja ne tik vis įvairesnių pramonės sričių, bet ir paslaugų sektoriaus atstovai. Šis faktas patvirtina, kad Lietuvos verslininkai yra aktyvūs ir siekia, kad jų gaminiai ar teikiamos paslaugos būtų vertinamos ir sulauktų kuo geresnių atsiliepimų.

Aktyvus dalyvavimas konkurse rodo, kad šalies verslininkams vis svarbiau verslo bendruomenės pripažinimas, atnešantis ne tik garbę įmonei, jos vadovams bei darbuotojams, bet ir dar labiau išpopuliarinantis jų gaminius ar paslaugas.

Džiaugiuosi, kad jau dabar galime drąsiai tvirtinti – rengiant pirmuosius Metų gaminio konkursus išsikelti uždaviniai yra įgyvendinami. Kalbu ne tik apie gaminių bei paslaugų kokybę ir konkurencingumą vidaus ar tarptautinėse rinkose, energetinių išteklių taupymą ir inovatoriškumą. Manau, kad labai svarbus atrankos kriterijus yra ir produkto ar paslaugos „draugiškumas“ rinkai, vartotojams ir aplinkai. Esu įsitikinęs, kad šį principą turėtų pripažinti ir stengtis įgyvendinti visi Lietuvos verslininkai.

Lietuviškos produkcijos konkurencingumas didėja ne tik šalies vidaus rinkoje, bet ir tarptautinėje arenoje. Tai patvirtina ir per pirmuosius tris šių metų ketvirčius, Lietuvos ekonomikai sunkiu laikotarpiu, net trečdaliu išaugusios eksporto apimtys.

Manau, kad artimiausiu metu žmonės kur kas atsakingiau rinksis prekes ir paslaugas. Todėl linkiu Lietuvos verslininkams siekti kurti geros kokybės produkciją už konkurencingą kainą. Labai svarbu, kad žmonės nenusiviltų įsigiję žemos kokybės ir jų poreikių neatitinkančių gaminių ar paslaugų.  

Sveikindamas laimėtojus noriu padėkoti visiems Metų gaminio konkurso dalyviams bei organizatoriams. Linkiu, kad šis gražus renginys įkvėptų dar daugiau atkaklumo ir ryžto toliau kurti gaminius bei paslaugas, kurie galėtų varžytis dėl šių apdovanojimų. Tikiu, kad Jūsų kasdienis darbas ir toliau didins lietuviškosios produkcijos konkurencingumą.

Sėkmės Jūsų darbuose! Sveikinu artėjančių švenčių proga!

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti