Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta įteikiant Valstybės apdovanojimus Lietuvos kariuomenės dienos proga
2008-11-23  
Nuotrauka
Pone ministre, kariuomenės vade,
Kariuomenės vadovybės atstovai, Laisvės kovotojai, jų artimieji ir šeimų nariai,
Gerbiamieji iškilmių dalyviai!

Su didele pagarba kreipiuosi į Jus – istorijos liudytojus ir dabarties bei ateities kūrėjus, Lietuvos laisvės gynėjus ir taikos palaikymo misijų dalyvius. Lietuvos kariuomenės diena suartina ne tik skirtingų kartų kovotojus. Ji kariuomenei suteikia dar vieną progą prisistatyti Lietuvos žmonėms ir dar labiau atsiverti visuomenei.

Šiais metais minime Lietuvos kariuomenės atkūrimo devyniasdešimtąsias metines. Šis garbingas Jubiliejus dar kartą primena, kad kariuomenė visuomet buvo ir yra neatsiejama Lietuvos valstybės istorijos ir visuomenės dalis.

Todėl šiandien pagarbiai nulenkiame galvas prisimindami visų žuvusiųjų kovoje atminimą. Pagerbiame Nepriklausomybės kovų savanorius, visus žuvusiuosius už mūsų Lietuvą.

Laisvės ilgesys visada vienijo tautą. Tiesos lūkesčiai siejo ir šiandien sieja įvairaus amžiaus, įvairios patirties ir likimų žmones. Šiandien tvirtus saugumo garantus mums suteikia narystė NATO ir Aljanso pastangos padėti mums patiems pasiruošti ginti savo Tėvynę. Tačiau svarbiausios bendro tautos gyvenimo vertybės buvo saugiausios tada, kai kariuomenę ir visuomenę siejo tvirčiausi tarpusavio ryšiai, kai Lietuvos karių ir šalies žmonių širdys plakė vienu ritmu.

Tradicijų tęstinumas ir ištikimybė vertybėms yra vieni iš svarbiausių Lietuvos kariuomenės bruožų. Esame įpareigoti kovotojų atminties ir pagarbos istorinėms bei tautinėms vertybėms, tiesos ir Tėvynės idealams. Tai yra žodžiai, kurie skiriami ne vien šiai iškilmei. Jie privalo lydėti mus kasdieniuose darbuose, reikalaujančiuose sąžiningų pastangų.

Tvirtai tikiu, kad tai gali paliudyti ir šiandien apdovanojami partizanai, ir jų artimieji, ir misijoje Irake dalyvavę kariai. Kartu tai yra tvirtas ir garbingas istorinis bei dvasinis pamatas, leidžiantis tvirtai jaustis net ir sudėtingiausiose situacijose, net patiriant netekties skausmą ir sunkiausius išbandymus.

Džiaugiuosi, kad šiandien Lietuvos kariuomenė galės atiduoti pagarbą ir antrajam kovinių operacijų patirties turinčiam generolui. Jūsų patirtis ir pavyzdys tesuteikia ryžto jaunosioms karių ir karininkų kartoms tęsti svarbiausias kariuomenės tradicijas ir garbingai tarnauti savo šaliai ir jos žmonėms.

Dėkoju visiems, kurių pasirengimas Tėvynės gynybai tęsia Lietuvos kovos istoriją ir kartu pristato Lietuvą pasauliui kaip tvirtą dvasinės jėgos valstybę.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti