Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta 2008 metų lapkričio 12 dieną, sveikinant Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos apdovanojimų laureatus
2008-11-12  

Gerbiamieji laureatai,
Šventės viešnios ir svečiai,

Džiaugiuosi galėdamas vėl susitikti su Lietuvos verslo bendruomene ir pasveikinti sėkmingiausiai dirbančius jos atstovus.

Džiugus faktas, kad per tris pirmuosius šių metų ketvirčius Lietuvos eksportas padidėjo trečdaliu, jeigu lyginsime su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Tai nuteikia optimistiškai ir leidžia tikėtis, kad ir sulėtėjus ekonomikos augimui, Lietuva gebės konkuruoti tarptautinėje prekyboje. Lietuvos eksporto prizus teikiu su viltimi, kad ir toliau būsime atvira, didelį eksporto potencialą turinti valstybė. Naujų rinkų paieška ekonominiu sunkmečiu tampa ypač svarbiu, o gal ir lemiamu verslo išlikimui veiksniu. Todėl skatinu Lietuvos verslininkus skirti tam kuo daugiau jėgų, nes naujos rinkos garantuotų naudą ir Jūsų įmonėms, ir visai valstybei.

Seniai niekam nekelia abejonių nuostata, kad visuomenei būtina įveikti stereotipus ir sudaryti galimybes moterims užimti lygiavertes pozicijas visose veiklos srityse, neišskiriant ir verslo. Džiugu, kad mūsų moterys tai sėkmingai realizuoja, ir Pasaulio valstybių konkurencingumo reitinge Lietuva užima antrąją vietą pagal moterų vadovaujamose pozicijose skaičių. Kol kas moterų verslininkių yra mažiau nei vyrų, tačiau jų nuolat daugėja. Šiame kontekste ir sveikinu Lietuvos metų verslininkes, linkėdamas tęsti pradėtus darbus ir drąsiai įgyvendinti naujas iniciatyvas.

Būtent taip dirbo įmonės, pelniusios ,,Sėkmės žingsnio” apdovanojimus: ėmėsi naujų iniciatyvų, drąsiai jas įgyvendino ir įsitvirtino rinkoje. Kertiniai tokių laimėjimų akmenys – išradingumas ir inovatyvumas. Šiandien, ekonominės krizės akivaizdoje, Jūsų kovos su iššūkiais pavyzdys itin svarbus visiems Lietuvos žmonėms.

Naudodamasis proga ir bendraudamas būtent su Jūsų auditorija, noriu dar kartą atkreipti dėmesį į akivaizdžias problemas, susijusias su verslo aplinka ir verslo reguliavimu. Iki šiol ne viskas padaryta, kad įmonės išvengtų biurokratinių kliūčių bei mokestinės aplinkos problemų ir galėtų sklandžiai dirbti. Apmaudu, tačiau iki šiol verslui didelę įtaką daro ne patys geriausi politiniai sprendimai. Naujosios Vyriausybės laukia daug sudėtingų uždavinių, o pirmiausias – kitų metų biudžeto suformavimas, išlaidų apribojimas ir taupymas. Visi šie dalykai glaudžiai susiję ir itin svarbūs siekiant padidinti Lietuvos konkurencingumą. Daugybę kartų kalbėta, kad svarbiausias jo aspektas – verslo aplinkos gerinimas. Tikiuosi, kad pagaliau atėjo laikas priimti būtinus sprendimus, ir kad tai jau pirmaisiais darbo mėnesiais padarys naujoji Vyriausybė.

Nei globalūs finansų rinkų iššūkiai, nei vietinės Lietuvos ekonomikos ar energetikos problemos tikrai nepadeda plėtoti verslo. Tačiau norisi tikėti, kad šie sunkumai mus ne sužlugdys, o sustiprins ir užgrūdins.

Dėkoju visiems, kurių pastangos nukreiptos šia kryptimi. Linkiu kuo geriausios sėkmės Lietuvos verslui ir stiprybės bei kantrybės, gal net vaizduotės mūsų verslininkams. Dirbkite, skatinami minties, jog Jūsų sėkmė – tai visos Lietuvos sėkmė. 

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti