Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta UNICEF nacionalinių komitetų vykdomųjų direktorių ir pirmininkų susitikime
2008-10-14  
Nuotrauka
Gerbiamieji susitikimo dalyviai,
Ponios ir ponai,

Džiaugiuosi šiandien galėdamas nuoširdžiai pasveikinti Jus – UNICEF atstovus iš viso pasaulio.

Jūs esate prisiėmę viso pasaulio moralinę pareigą ginti vaikus, saugoti jų prigimtinę teisę augti ir visaverčiai vystytis. UNICEF drąsiai prisiima vis naujų iššūkių ir nuosekliai tęsia savo misiją – kovoja su skurdu, su prievarta ir su ligomis visame pasaulyje. Kariniai konfliktai, socialinės ir gamtos katastrofos dramatiškai keičia vaikų gyvenimą. Tai, deja, vyksta mūsų pasaulyje. Mažieji mūsų Žemės gyventojai netenka pastogės ir mylinčių tėvų, negali mokytis ir atskleisti savo talentų. Vaikai verčiami pamiršti vaikystę ir nuo mažų dienų kovoti dėl savo išlikimo.

Tik viso pasaulio suvienytų pastangų dėka ir kasdieniu UNICEF pasiaukojusių žmonių darbu galime tikėtis išsaugoti vaikų geresnio gyvenimo viltis.

Apie skausmą kalbėti visuomet yra sunku. Dar sunkiau kalbėti apie skausmą, kurį patiria vaikai. Nes šis skausmas yra vienodas visur: ir Lietuvoje, ir karo zonose, ir kitur. 

Todėl kviečiu ir raginu kuo skubiau ir su didžiausia atida reaguoti į kiekvieną naują skausmo židinį. Privalome veikti nedelsdami, kol patirtas skausmas dramatiškai nepakeitė vaiko tikėjimo pasauliu. Mūsų pagalba privalo būti tiksli ir suteikta laiku, nes vaikai negali laukti.

Dažnai, kalbėdami apie skurdą, apie gyvenimo sąlygas ar apie šalies išsivystymo lygį, remiamės santykiniais rodikliais. Tačiau žvelgdami į juos galime apsigauti ir nutarti, kad skurdas Lietuvoje yra mažesnis nei kurioje nors Afrikos valstybėje, todėl ir mūsų visuomenėje turėtų būti mažiau rūpesčių bei žaizdų.

Tačiau esu tvirtai įsitikinęs – kalbėdami apie vaikus ir jų likimą, negalime vadovautis vien sausais statistiniais skaičiais. Kokybiška vaikų sveikatos priežiūra, švietimas, tinkamos gyvenimo sąlygos turėtų būti prieinamos visiems vaikams, kad ir kur jie gyventų: Afrikoje ar Lietuvoje, Azijoje ar Vakarų Europoje, turtingesnėje ar skurdesnėje šeimoje.

Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad Jūs – dirbantys didžiausioje vaikais besirūpinančioje organizacijoje – siekiate būtent šito tikslo. Lietuva, įstojusi į Europos Sąjungą, tapo šalimi donore. Todėl šiandien aš didžiuojuosi Lietuvos žmonėmis, kurie vis labiau atsiveria ir supranta, kad rūpintis šiame pasaulyje reikia ne tik savo vaikais, bet ir visais tais, kuriems reikia pagalbos, nors jie gyvena toli nuo mūsų. Nes jų visų poreikiai – jų vaikiškos pasakos, jų žaidimų aikštelės, jų mokyklos suolai – yra tokie pat kaip ir mūsų vaikų.

Dėkoju Jums už šį svarbų indėlį į viso pasaulio vaikų ateitį! Linkiu sėkmingo darbo Jūsų konferencijai! Būkite matomi savo darbais ne tik Lietuvoje, kuri kitais metais švęs šalies tūkstantmečio Jubiliejų, bet ir visame pasaulyje!

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti