Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kreipimasis į Lietuvos žmones dėl Seimo rinkimų (tekstas, vaizdo ir garso įrašai)
2008-10-10  
Nuotrauka

Atisiųsti Prezidento V.Adamkaus kreipimosi vaizdo įrašą (*.wmv, 40 MB).

Spalio dvyliktoji -- rinkimų į Seimą diena -- mums taps dideliu išbandymu.  Blogėja Lietuvos biudžeto būklė, pasaulis gyvena  finansų krizės nuotaikomis.  Todėl šie rinkimai mums yra ypač svarbūs -- valstybės valdymą turime patikėti atsakingiems ir profesionaliems žmonėms, pasiryžusiems tarnauti savo kraštui.
Deja, prieš šiuos Seimo rinkimus daugelis mūsų žmonių neslepia, kad nepasitiki pagrindinėmis valdžios institucijomis, kurioms  nuomonių apklausose skiria vietą tik reitingų gale. Taip žmonės įvertino nevykusius politikų sprendimus, neatsakingus ir neįvykdomus pažadus.
Tačiau Seimo rinkimai suteikia progą keisti padėtį. 
Nenusišalinkime nuo pareigos suformuoti Lietuvos aukštąją  valdžią – Seimą. Visus kviečiu ir RAGINU aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime. ATEIKITE  balsuoti ir paraginkite savo artimuosius bei draugus.  BALSUOTI  ir ATSAKINGAI išrinkti, Jūsų nuomone, geriausius žmones. 

Rinkėjas turi veiksmingą instrumentą, kuris bet kurioje apygardoje gali pakoreguoti partijų kandidatų sąrašą. Tai galimybė reitinguoti - pakeisti kandidatų eilės tvarką. Tik nuo Jūsų priklausys, kas partijos sąraše taps pirmuoju, o kas liks paskutinis.
 
Būkime savarankiški, priimdami sprendimus, nepasiduokime  trumpalaikiam politiniam nusivylimui, staigiam susižavėjimui, pykčiui ar kerštui.
Neatsisakykime rinkėjo galių ir kartu išrinkime tokį Seimą, kuris dirbtų drauge su piliečiais, ieškodamas geriausių sprendimų savo valstybei.
Balsavimo dieną gausime ir referendumo biuletenius dėl Ignalinos atominės elektrinės veiklos pratęsimo. Nesu patariamojo referendumo šalininkas, nes nemanau, kad tokiais metodais turime spausti savo partnerius Europos Sąjungoje.
Visada pasisakau už atvirą  ir įtaigų nuomonės pateikimą. Todėl pritariu Lietuvos atstovų pastangoms atkakliai aiškinti Europos Komisijai, kaip dramatiškai pasikeitusi pasaulio energetinė situacija atsilieps Lietuvai, kai bus uždaryta Ignalinos jėgainė.
Tačiau Seimas nutarė dar surengti patariamąjį referendumą. Deja, referendumo iniciatoriai, pasinaudoję jo idėja savo priešrinkiminėms kovoms nepaaiškino,  kodėl žmonės turi jame dalyvauti.  
Balsuodami Jūs išsakysite savo nerimą dėl mūsų krašto energetinės būklės ir parodysite valią Lietuvos ateitį susieti su atomine energetika. Jūsų nuomonė sustiprins ir mūsų atstovų argumentus Briuselyje tariantis dėl geriausio būdo, kaip išspręsti Lietuvos energetinio saugumo problemas.
Jeigu referendumas neįvyktų, galime likti nesuprasti kitų Europos Sąjungos narių. Rengiame referendumą, bet  jame nedalyvaujame? Tai  tokia pat pilietinė pareiga, kaip ir dalyvavimas Seimo rinkimuose.

Lietuvos žmonės, tikiu Jūsų pilietiniu sąmoningumu ir atsakomybe, padėjusia atkurti  Lietuvą.  Todėl spalio dvyliktąją balsuosime  ir pareikšime valią, kuri nulems  mūsų ateitį.   Neatiduokite savo teisės kitiems, kad jie už mus spręstų svarbiausius valstybės reikalus.
Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti