Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos ir Latvijos Respublikos Prezidentų bendras kreipimasis į Latvijos ir Lietuvos Forumo trečiąjį suvažiavimą
2008-09-21  
Nuoširdžiai sveikiname visus lietuvius ir latvius su Baltų vienybės diena!

Sveikiname jau trečią kartą susirenkantį  Lietuvos ir Latvijos Forumo kongresą.   Šiemet suvažiavimui pasirinkta ypatinga vieta - Agluonos Stebuklingosios Dievo motinos pašventintas baltų žemės kraštas - Rėzeknė.

Bendras istorinis palikimas ir unikalus baltiškas tapatumas net ir šiandieninių globalizacijos iššūkių akivaizdoje leidžia mūsų nedidelėms tautoms užimti garbingą vietą šiuolaikinėje Europos ir pasaulio demokratinių šalių šeimoje. Baltijos kultūra ir įvaizdis, baltų bendrų projektų atgarsis vis aiškiau ir garsiau išsiskiria Europos kultūrinėje erdvėje. Plečiasi Lietuvos ir Latvijos ekonominis bendradarbiavimas, stiprėja regioniniai energetinio saugumo ryšiai, klesti turizmas, suteikiantis galimybę geriau pažinti artimiausius kaimynus.

Tačiau ir šiandien dviejų - vienintelių išlikusių - baltų tautų savitos tapatybės ir kalbų išsaugojimas, mūsų šalių nepriklausomybė, vienybės ir broliško bendradarbiavimo puoselėjimas – yra svarbiausi iš daugelio Forumo tikslų ir kūrybinių uždavinių.

Džiaugiamės, kad šių metų suvažiavimą paskyrėte bendros istorijos klausimams. Šiemet Lietuvą ir Latviją sieja daug bendrų istorinių datų – minime mūsų nepriklausomybių 90-ąsias metines, švenčiame mūsų tautų laisvės judėjimų 20 – mečius, pažymime iš sovietinės imperijos išsivadavusių nepriklausomų Lietuvos ir Latvijos valstybių 18-ąsias – brandos metų - sukaktis. Visos šios datos liudija ne tik iškilmingą ir puošnią, bet ir skaudžią mūsų šalių istorijos pusę. Per šiuos metus patyrėme daug išbandymų ir išmokome mokytis iš istorijos.

Neseni įvykiai mūsų kaimynystėje dar kartą įrodė, kad mažų valstybių nuolatinis sugebėjimas susitelkti bendriems tikslams ir broliška parama geriausiai padeda atremti šiandienos iššūkius.

Brangūs tautiečiai,
 
Forumo suvažiavimas - puiki proga abiejų šalių humanitarams susitikti ir pasikeisti naujomis idėjomis, pristatyti naujausius savo darbus. Literatūros vertimai, baltistikos tyrinėjimai padeda geriau pažinti mūsų tautų mentalitetą, užčiuopti jų kasdienybės pulsą.

Jūsų darbai šiandien itin svarbūs siekiant išsaugoti unikalias lietuvių ir latvių kalbas ateities kartoms. Plėskime ir įgyvendinkime naujus sumanymus, skatinkime abiejų šalių žiniasklaidos bendradarbiavimą, kultūrinių ir pažintinių televizijos laidų mainus originalia kalba.

Brangūs lietuviai ir latviai, dirbkime kartu kaip esame įpratę daugelį metų gyvendami šalia – nuoširdžiais darbais puoselėkime ir garsinkime baltų kraštą.

Dieve laimink Lietuvą ir Latviją!

Valdis Zatleras, Latvijos Respublikos Prezidentas

 
Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti