Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimas vaikų ir moksleivių konkurso ,,Dainų dainelė" laureatams
2008-05-30  

Mieli vaikai, moksleiviai ir jaunuoliai,
Gerbiamieji pedagogai, konkurso rengėjai, rėmėjai,

Nuoširdžiai apgailestauju negalėdamas šiandien dalyvauti gražioje Jūsų šventėje ir pasveikinti geriausius dainorėlius bei prisiminti skambiausias jų atliekamas dainas. Siunčiu Jums pačius nuoširdžiausius ir šilčiausius linkėjimus!

Daugiau nei trisdešimt metų Lietuva nuolat kviečiama į šventę, pavadintą ,,Dainų dainele”. Ši šventė laukiama mūsų namuose, mokyklose, vaikų darželiuose. Nors tai kartu ir konkursas, čia visada daugiau šypsenos, geros nuotaikos ir grožio, nei varžybų ar konkurencijos. Juk iš tikrųjų Jūs, ,,Dainų dainelės” dalyviai, ne varžotės, o kuriate vieną bendrą, didelį muzikos ir grožio renginį.   

Kartu su visa Lietuva klausausi ir džiaugiuosi, kad jaunieji dainininkai, suvažiavę iš tolimiausių kampelių, iš įvairiausių miestų ir miestelių, parodo mums savo gabumus. Konkursas tęsiasi dešimtis metų, nuolat atsiranda naujų talentų, iškyla ir žiūrovų plojimų sulaukia nauji vardai. Vadinasi, Lietuva turi didelį kūrybos ir meno potencialą, o tai – geras ženklas mūsų ateičiai. Tai reiškia, kad Lietuvoje yra ir ateityje bus asmenybių, einančių ir visus vedančių grožio keliu.

Džiugu, kad tokie renginiai padeda laiku pastebėti gabius vaikus ir pažadinti jų talentą. Tačiau yra ir kita, labai vertinga ,,Dainų dainelės” pusė. Vaikai ir jaunuoliai, ugdomi tikrojo meno dvasia, tikrai bus atsparesni vienadieniam popkultūros kultui, mokės atsirinkti ir įvertinti tai, kas tikra. Tai – vertingas moralinis bagažas jų ateičiai, nes tokie žmonės ir suaugę, net jei pasirinktų ne muziką, o kitą veiklos sritį, bus kūrybingi ir imlūs tikrosioms vertybėms.      

Ne mažiau svarbu, kad vaikai iš konkurso išsineštų norą ir gebėjimą dalytis savo gabumais bei geromis emocijomis su kitais, gebėjimą džiaugtis tuo, ką sugeba. Tai – ir meninis, ir dvasinis vaikų ugdymas, kuris, be abejonių, prisideda prie kultūringesnės, dvasingesnės, gražesnės Lietuvos kūrimo.

Už šią kūrybą ir dėkoju visiems, kurių dėka nenutyla ,,Dainų dainelė”. Dėkoju pedagogams, rėmėjams, renginio transliuotojams. Ačiū Jums už gražesnę Lietuvos dabartį ir ateitį. 

Sveikinu visus ,,Dainų dainelės” laureatus, visus dalyvius ir visiems linkiu kuo geriausios kloties scenoje ir gyvenime. Ieškokite savojo kelio ir tebūnie jis paženklintas tikrojo grožio, tikrojo dvasingumo ženklais. Kuo geriausios Jums sėkmės.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
Nuotrauka
Nuotrauka
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti