Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimas Lietuvos e. piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenų projekto uždarymo renginio dalyviams
2008-05-29  

Gerbiamieji aljanso Langas į ateitį nariai ir projekto dalyviai,
Renginio viešnios ir svečiai!

Nuoširdžiai sveikinu Jus – Lietuvos piliečių elektroninio raštingumo plėtros iniciatorius, vykdytojus ir visus moderniųjų technologijų vartotojus.

Prieš daugiau nei pusantrų metų mes buvome Lietuvos e. piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenų projekto pradžios liudytojai. Gerai atsimenu, kad jau tuomet buvome tikri šio projekto sėkme ir svarba kiekvieno jame dalyvaujančio žmogaus gyvenimui ir Lietuvos, kaip žinių visuomenės, potencialo didinimui.

Šiandien jau galime džiaugtis, kad projekto suteiktomis galimybėmis pasinaudojo net 50.000 [penkiasdešimt tūkstančių] žmonių. Jie išmoko ir dabar jau naudojasi naujausiomis technologijomis. Ypač svarbu, kad su kompiuterinio raštingumo pagrindais susipažino tie Lietuvos gyventojai, kurie iki dalyvavimo projekte niekuomet nesinaudojo internetu. Tai išties įspūdingi skaičiai mūsų šaliai.

Esu tikras, kad Lietuvos e. piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenų projektas labai padėjo ugdyti žinių visuomenę ir leido žengti dar vieną svarbų žingsnį mokymosi visą gyvenimą įgyvendinimo link. Pradėti darbai leidžia tikėtis, kad jau artimiausiu metu moderniais būdais kursime atvirą, pilietišką, nuolat tobulėjančią ir šiuolaikinio pasaulio iššūkių nebijančią Lietuvą. Todėl noriu drąsiai pasakyti – šis projektas ne tik suteikė žinių ir stiprino gebėjimus, bet ir keitė žmonių mąstyseną. Išties svarbu, kad Lietuvos gyventojai įveikė naujovių baimę ir mokėsi – pavartosiu gal kiek ir neįprastą kalbai apie technologijas žodį - „prisijaukinti“ sparčiai kintantį pasaulį.

Tvirtai tikiu, kad šio projekto dalyviai įsitikins įgytų žinių bei gebėjimų nauda ir taps aktyviais elektroninės valdžios paslaugų vartotojais. Taip pat tikiuosi, kad toks Lietuvos žmonių požiūris paskatins Vyriausybę aktyviau nei iki šiol diegti elektroninės valdžios paslaugas.

Lietuvos e. piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenų projektas tapo priemone, vienijančia šeimas ir toli vieni nuo kitų gyvenančius žmones. Projekto dalyvių įgyti gebėjimai leidžia kur kas intensyviau ir pigiau bendrauti su savo artimaisiais, išvykusiais iš Lietuvos. Todėl galime teigti, kad naujos žinios ir gebėjimai leidžia keisti žmonių kasdieninį gyvenimą ir padeda tenkinti kasdieninius poreikius.

Džiaugiuosi, kad šis projektas suartino ne tik toli vieni nuo kitų gyvenančius giminaičius ar draugus, bet ir skirtingo amžiaus, profesijų ar socialinių grupių žmones. Svarbu ir tai, kad daugiau nei du trečdalius elektroninį raštingumą ugdžiusio projekto dalyvių buvo moterys ir tai, kad projekte aktyviai dalyvavo mažesnių miestų ir kaimo vietovių gyventojai.

Nuoširdžiai dėkoju visiems projekto iniciatoriams, vykdytojams ir rėmėjams. Projekto dalyviams linkiu ištvermės, kūrybingumo ir sėkmės įgytas žinias bei gebėjimus taikyti kasdienybėje, atrasti dar nežinomų galimybių ir technologijų.

Tikiuosi, kad puikūs Lietuvos e. piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenų projekto rezultatai įkvėps projekto iniciatorius ir vykdytojus naujiems darbams. To ir linkiu Lietuvai ir Jums visiems!

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti