Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimas šalies moksleiviams paskutinio skambučio šventės proga
2008-05-16  

Mielasis jaunime,

Kiekvienais metais paskutinis skambutis skelbia ne tik mokslo metų pabaigą, - jis pradeda naują gyvenimo etapą, atveria naujų galimybių ir uždeda naują atsakomybę.

Būkite drąsūs, nebijokite savarankiškai žengti šiuo keliu! Nesijauskite vieniši. Šalia Jūsų visuomet būsime mes – Jūsų tėvai, draugai ir bendruomenių nariai.

Tikiu, kad mokykloje išmokote susitelkti ir, draugiškai surėmę pečius, žengti pirmyn, įveikti kylančius iššūkius. Todėl ir šiandien remkitės mokykloje įgyta gyvenimiška patirtimi.

Nebijokite klysti. Svarbiausia yra Jūsų valia ir užsispyrimas ieškoti savojo kelio. Asmenybių, kurios regi platų savo gyvenimo ateities horizontą ir nebijo siekti didelių tikslų, nepalauš kasdienės nesėkmės, žinių patikrinimai ir kitų žmonių vertinimai. Nesėkmės ar suklydimai yra geriausia paskata siekti dar geresnių rezultatų.

Jaunime,

XXI amžiaus Lietuvą kursite Jūs. Siekite būti geriausi. Kiekviena profesija yra garbinga ir gerbtina, jei tik ją pasirinkęs asmuo myli savo darbą ir stengiasi jį atlikti sąžiningai. Todėl ne taip svarbu, ar sieksite aukštojo mokslo studijų, ar rinksitės praktinių įgūdžių reikalaujančią profesiją.

Stenkitės ir siekite būti tikrais savo srities specialistais, tobulėkite, nepaliaukite mokytis ir domėtis būsimame darbe pritaikomomis naujovėmis. Nebijokite ieškoti netradicinių profesinių sprendimų ir drąsiai juos siūlykite, tapkite tikrais lyderiais bet kuriame darbe ir bet kurioje profesinėje srityje.

Vienas iš kelių, leidžiantis atrasti ir geriau pažinti save – tai savanoriškos veiklos projektai Lietuvoje ar užsienyje. Jaunimas, globojantis socialiai silpnesnius, padedantis organizuoti visuomeninius renginius, bendradarbiaujantis aplinkosaugos srityje, įgyja daug vertingos patirties. Esu tikras, kad, įsitraukę į savanorišką veiklą, geriau pažinsite gyvenimą ir save, aiškiau suprasite savąjį pašaukimą.


Mielasis jaunime,

Solidariai, pilietiškai aktyviai ir atvirai ateities Lietuvai reikia iniciatyvių visuomenės ir politikos lyderių, kurie puoselėtų vertybes, stiprinančias valstybės ir visuomenės pamatus.

Raginu nelikti abejingais matant visuomenėje pasitaikančius neapykantos kitokiems atvejus. Nesitaikstykite su prievarta prieš silpnesnius, būkite aktyvūs gindami kitų žmonių orumą. Kurkite saugią ir draugišką Lietuvą, kurioje Tėvynės meilė neatsiejama nuo svetingumo kitataučiams ir pagarbos kiekvienam žmogui.

Drąsiai keiskite savo aplinką, aktyviai dalyvaukite visuomeninėje veikloje, gyvenime ir politikoje. Nuo Jūsų įsitraukimo į šias veiklas ir Jūsų vertybių priklausys, ar ateityje bus pasitikima Lietuvos valstybe. Tik Jūsų aktyvumas lems, ar toliau kursime pažangią ir nuolat atsinaujinančią, kūrybingą ir drąsią Lietuvą.

Skatinu Jus prisiimti visus gyvenimo iššūkius vadovaujantis pasitikėjimo ir vilties dvasia, drąsiai kurti savo ir Lietuvos ateitį. Gyvuokite!

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti