Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento V.Adamkaus kalba, pasakyta Tarptautinių muzikinių konkursų laureatų apdovanojimų iškilmėse
2008-03-26  

Mielieji konkursų laureatai,
Gerbiamieji pedagogai,
Ceremonijos viešnios ir svečiai!

Nuoširdžiai sveikinu visus mūsų šventinio susitikimo dalyvius: jaunuosius tarptautinių muzikos konkursų laimėtojus, jų mokytojus ir visą Lietuvos muzikų bendruomenę.

Šiandien vertai džiaugiamės Jūsų jaunatviškais laimėjimais, garsinančiais Lietuvos vardą visame pasaulyje. Tikiuosi ir linkiu, kad dabartiniai laimėjimai būtų tvirtas paskatinimas siekti dar aukštesnių ateityje.

Didžiuodamiesi Jūsų darbais, lenkiame galvas ir prieš Jūsų mokytojus, kurių atsidavimas ir įkvepiantis pavyzdys kreipia Jūsų kelius garsiausių pasaulio koncertų salių link.

Todėl linkiu, kad ir Jums, Lietuvos valstybės jaunajai kartai, Vytauto Kernagio, Jurgos Ivanauskaitės, Margaritos Dvarionaitės ir daugelio kitų mūsų kultūros kertinių akmenų pavyzdys taptų ypatingu liudijimu ir paskatintų dar ryškiau atskleisti savuosius talentus.

Mūsų dienų netektys ir atminimas iškelia svarbią tiesą – jokie granito ar bronzos paminklai nepergyvens žmonių širdyse įrašytos atminties ir pagarbos. Nes būtent tokiam atminimui nereikia nei akmens, nei metalo – jam reikia žmonių širdžių ir atvirumo, jis trokšta jaunatviškos ir iššūkių kupinos dvasios.

Atvirumas visuomenei ir pasauliui, ilgametėms kultūros vertybėms buria žmones, pasirengusius kurti gražesnę Lietuvą. Šiandien, atskleisdami savo talentą ir džiugindami žmones puikiomis muzikos kūrinių interpretacijomis, prie šios kūrybos prisidedate ir Jūs.

Muzika ir daina skambėjo Lietuvos kelyje į nepriklausomybę. Tačiau dvasinio ir kultūrinio tautos apsisprendimo kelyje Dainuojanti revoliucija buvo įmanoma tik esant ypatingam vienybės ir laisvės troškimui. Nes Lietuvos laisvės keliu žengėme stengdamiesi suprasti vieni kitus, pasitikėdami ir naikindami sovietmečiu sėtą įtarumą, ieškodami naujos Lietuvos.

Gerbiamieji pedagogai,

Jūsų pasiaukojamas darbas ir rodomas pavyzdys ne tik padeda jaunuomenei įgyti būtinų profesinių žinių ir įgūdžių, bet ir augti tikrais savo šalies patriotais ir piliečiais, kuriems rūpi Lietuvos visuomenes branda ir ateitis.

Brangūs muzikos konkursų laureatai,

Raginu Jus: nepailsdami ugdykite ypač turtingos mūsų šalies kultūros suvokimą , plėskite savo akiratį ir ieškokite savito kūrybinio kelio.

Šiandienos Lietuvai reikia ne tik Jūsų gebėjimų ir aukštų laimėjimų, bet ir aiškaus apsisprendimo kurti pasauliui atvirą ir kultūrą puoselėjančią valstybę. Tikiu, kad Jūs sugebėsite drąsiai žengti šiuo ypatingos atidos reikalaujančiu valstybės kūrybos keliu.

Ačiū Jums už pastangas savo talentais Lietuvos ir kasdieniniam mūsų gyvenimui suteikti grožio ir tobulumo. Linkiu kuo geriausios kūrybinės ir asmeninės kloties.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti