Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta „Metų vadybininko 2007“ apdovanojimo ceremonijoje
2008-02-08  

Gerbiamieji Metų vadybininko konkurso laureatai,
Šventinio renginio viešnios ir svečiai!

Noriu pasveikinti Jus, susirinkusius į gražia tradicija jau tapusį renginį. Sveikinu geriausius ir pernai sėkmingiausiai dirbusius Lietuvos įmonių vadybininkus.

Pastarosiomis savaitėmis skelbiami statistikos duomenys atskleidžia, kad ir pernai mūsų ekonomika augo ypač sparčiai. Sukurtas bendrasis vidaus produktas padidėjo beveik dešimtadaliu ir priartėjo prie šimto milijardų litų ribos. Tokį augimą lėmė sėkmingai dirbančios šalies įmonės, jų vadovų ir vadybininkų išmintingi sprendimai.

Globalioje rinkoje veikiančios ir konkuruojančios įmonės turi nuolatos reaguoti į greitai kintančias verslo sąlygas ir vartotojų poreikius, koreguoti užsibrėžtus tikslus ir vykdomus darbus. Krizines situacijas spręsti įmanoma tik turint aiškias veiklos gaires ir aiškias verslo vizijas.

Metų vadybininko konkurso nominantai įrodė turintys ne tik aiškius planus, padedančius įmonėms skrieti sudėtingo verslo vandenyno bangomis, bet ir puikų talentą išvengti pasitaikančių natūralių ar dirbtinų kliūčių, gresiančių sudaužyti europinio gerbūvio viltis.

Esu tvirtai įsitikinęs, kad valstybės institucijos turėtų daug aktyviau prisidėti prie verslui palankios aplinkos Lietuvoje sukūrimo. Ne kartą įvairiomis progomis esu minėjęs, kad tam reikia mažinti mokestinę ir administracinę naštą, supaprastinti ir paspartinti įvairias biurokratines procedūras. Tačiau biurokratizmo sumažinti vien valstybės pastangomis tikrai nepavyks. Todėl raginu drauge siekti glaudesnio verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimo, grindžiamo abipusio pasitikėjimo ir geranoriškumo principais.

Tikiu, kad nuoseklus ir kūrybingas darbas, atkaklumas ir sumanumas padės siekti užsibrėžto tikslo – europinės gerovės Lietuvos žmonėms.

Noriu pasveikinti šių metų laimėtojus ir palinkėti geriausios sėkmės, kad kitais metais vėl susitiktumėme šioje salėje.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti