Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta dienraščio „Verslo žinios“ organizuojamų „Gazelė 2007“ apdovanojimų įteikimo ceremonijoje
2008-01-31  

Gerbiamieji apdovanojimų laureatai
Renginio organizatoriai, viešnios ir svečiai!

Esame čia, kad pasveikintume veikliausius ir atkakliausius Lietuvos verslininkus. Iškilmingame renginyje pagerbiame labiausiai nusipelniusias ir pažangiausias mažas bei vidutines įmones, dirbančias visuose Lietuvos regionuose. Šia kryptimi eidami pasieksime dar geresnių rezultatų.

Šią savaitę paskelbti statistikos duomenys rodo, kad praėjusiais metais Lietuvos ekonomika augo beveik 9 procentais. Esu tvirtai įsitikinęs, jog kasdienė Jūsų veikla ir atkaklus darbas lėmė, kad šiais metais galime didžiuotis tokiu įspūdingu rezultatu. Todėl linkiu dar atkakliau imtis pradėtų darbų ir priimant naujus iššūkius siekti, kad jau po kelerių metų galėtume didžiuotis pasiekę Europos Sąjungos išsivystymo vidurkį. Žinodamas atotrūkį, tačiau matydamas ką galite, tikiu, kad pasieksime tikslą. Jūsų vaidmuo šiame procese yra labai svarbus, o gal net ir lemiamas.

Puikiai žinau, kad kasdien Jus užgriūva nemažai iššūkių ir tenka įveikti daugybę problemų. Kartais jas sukelia pati verslo prigimtis, natūrali konkurencija ir pokyčiai rinkoje, bet, deja, gana dažnai nereikalingų rūpesčių sukelia ir valstybės institucijos.

Tenka tik apgailestauti, kad Lietuvoje vis dar nepavyko sukurti draugiškos aplinkos verslui.

Esu tvirtai įsitikinęs, kad, mažindami mokestinę ir administracinę naštą, supaprastindami ir spartindami procedūras, daug galėtume padėti smulkiajam ir vidutiniam verslui. Tačiau vien šie žingsniai biurokratizmo liūno įveikti nepadės. Valdžios institucijų ir verslo santykiai turi būti kuriami abipusio pasitikėjimo ir geranoriškumo pagrindu.

Šiandien apdovanojamus laureatus drąsiai vadinu lyderiais, kurie ne tik įveikia  sudėtingiausias kliūtis, bet ir įkvepia ryžtui bei atkaklumui savo įmonių darbuotojus. Jūs, laureatai, savo produkcija ir paslaugomis puikiai konkuruojate vis daugiau reikalavimų keliančioje kasdienėje rinkoje ir sugebate įtikti vis reiklesniam vartotojui. Jūsų gaminių originalumas net tolimuose pasaulio kampeliuose atkreipia pirkėjų dėmesį, o produktai ir paslaugos teikiami už konkurencingą kainą.

Būtina siekti, kad Lietuvoje kurtųsi vis daugiau įmonių, kuriose kiekvienas žmogus jaustųsi esąs svarbi ir vertinama nedidelio ir darnaus kolektyvo dalis. Tik skirdami dėmesį kiekvienam darbuotojui, tik skatindami asmeninį tobulėjimą ir kolegiško bendradarbiavimo suvokimą galėsite pasiekti, kad Jūsų įmonių darbuotojai didžiuotųsi galį dirbti versle ir asmeniniu indėliu prisidėti prie savo gerovės kūrimo. Tikiu, kad tokie sprendimai padės sumažinti emigraciją, dėl kurios visi sielojamės ir pergyvename, bet nepajėgiame sustabdyti. Viliuosi, kad tai paskatins emigravusius lietuvius sugrįžti į tėvynę.

Šiandien apdovanojamos įmonės ne tik sugebėjo atrasti savitas veiklos nišas, bet ir toliau sparčiai tobulina savo veiklą ir gamybą. Linkiu ir kitoms nedidelėms įmonėms bei bendruomenėms visoje Lietuvoje sekti Jūsų rodomu pavyzdžiu.

Dar kartą sveikinu visus apdovanojimų laimėtojus ir dėkoju dienraščiui „Verslo žinios“ vadovybei už iniciatyvą ir tęstinumą, kurios liudininkais esame.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti