Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidento Valdo Adamkaus ir ponios Almos Adamkienės kalėdinis sveikinimas užsienyje gyvenantiems lietuviams (tekstas ir vaizdo įrašas)
2007-12-22  

Šeštadienis, gruodžio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ir ponia Alma Adamkienė artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga sveikina visus užsienyje gyvenančius lietuvius.

Prezidento ir Pirmosios ponios sveikinimo vaizdo įrašą (TV kokybė, apie 150 MB) galite atsisiųsti: http://www.president.lt/ftp/Video/2007_kaledos_uzsienis.mpg .

Prezidento V.Adamkaus ir ponios Almos Adamkienės sveikinimas Lietuvos žmonėms bus paskelbtas sekmadienį, gruodžio 23 dieną.

Prezidento ir Pirmosios ponios sveikinimo užsienyje gyvenantiems lietuviams tekstas:

Brangieji Lietuvos žmonės,
Tautietės ir tautiečiai,

Šį vakarą lietuviai kartu su visu krikščioniškuoju pasauliu švenčia Kristaus gimimą. Prie Kūčių stalo renkasi šeimos, kad pasikeistų gerumu, prisimintų iškeliavusius į Anapilį artimuosius, pasidalytų Kalėdaitį, pasidžiaugtų buvimu su artimaisiais.  

Žinau, kad daugeliui šeimų Kūčių vakaras atneša ne tik džiaugsmą ir viltį, bet ir liūdesį bei ilgesį. Daugybė mūsų tautiečių svarbiausią metų šventę pasitinka tolimoje šalyje, tapusioje antrąja tėvyne, ir į tėvų namus gali sugrįžti tik mintimis. Esu tai patyręs. Žinau tokioje situacijoje esančio žmogaus mintis ir viltis. Žinau, kad gimtųjų namų ilgesys Šventų Kalėdų išvakarėse pajuntamas itin skaudžiai.       

Bet žinau ir tai, kad viltys pildosi. Žinau, kad Lietuva, nors išgyvena tikrai daug rūpesčių ir vargų, jos žmonės tebesaugo savyje didelę dvasios stiprybę, darbštumą, didelę galią mylėti ir išlikti žmonėmis. Šių idealų ir vertybių palaikomi, tikrai galime kartu sukurti geresnę, teisingesnę, šviesesnę Lietuvą. Tokią, į kurią norės grįžti anksčiau ją palikusieji tautiečiai bei jų vaikai.

Todėl nuoširdžiai prašau: kad ir kaip toli nuo tėvynės šiandien esate, galvokite apie sugrįžimą. Saugokite lietuvybę ir perduokite ją savo vaikams. Kad ir kaip būtų sunku, atsiminkite: Lietuva – ne tik Jūsų tėvų ir senelių gimtinė, ne tik gimtosios kalbos ir savų tradicijų kraštas. Lietuva – tai Jūsų dvasinės pilnatvės šalis, kurioje visada būsite labiausiai laukiami, labiausiai reikalingi ir brangūs.

Nuoširdžiai linkiu, kad visus, visuose pasaulio kampeliuose šiandien esančius lietuvius sietų šis tikėjimas ir pasitikėjimas. Kad vieni kitiems dažniau būtume tokie, kokie esame šį vakarą: šiltesni, atlaidesni, artimesni.

Šio tikėjimo šviesoje nuoširdžiai sveikinu visus Jus, brangūs tautiečiai, kad ir kur šiandien būtumėte. Sveiki sulaukę Šventų Kalėdų.               

Ponia Alma Adamkienė:

Nuoširdžiai sveikinu su šventėmis visas lietuvių šeimas – vaikus, jų mamytes, tėvelius ir artimuosius. Linkiu, kad Jūsų namai būtų jaukūs ir šilti, kad juose gyventų meilė ir dvasinis artumas. Nuoširdžiai sveikinu visus, mažus ir didelius – sveiki sulaukę Šventų Kalėdų.

© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti