Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos apdovanojimų laureatams
2007-12-12  

Gerbiamieji,

Sveikinu iškiliausius mūsų krašto verslininkus. Šios dienos renginys – tai puiki proga didžiuotis aktyvia Lietuvos verslininkų veikla ir sugebėjimu pasinaudoti šalies vidaus rinkos galimybėmis. Lietuvos verslo laimėjimus patvirtina ir augantis Lietuvos eksportas bei įmonių skelbiami plėtros planai. Sveikintina, kad net ir smarkiai išaugus veiklos sąnaudoms, Jūs sugebate konkuruoti su kitų, ekonomiškai kur kas stipresnių ES šalių verslininkais ir būti lygiaverčiais partneriais.

Metų eksporto ir Metų verslininkės prizais įvertiname ne tik nusipelniusius verslo žmones, bet ir jų verslą bei veiklą, kai Jūs rūpinatės mūsų aplinka ir padedate kurti žmogiškąjį potencialą. Jūs savo darbu primenate, kad verslas yra svarbus ne tik siekiant ekonominių tikslų, bet ir dalyvauja visuomenės ugdyme bei švietime, stengiasi išsaugoti švarią aplinką, ugdo bendradarbiavimą ir atsakomybę.

Nuoširdžiai džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Metų verslininkės apdovanojimo laimėtoją. Džiaugiuosi, kad kasmet vis daugiau moterų imasi atsakomybės ir pradeda savo verslą, įgyvendina naujas kūrybines idėjas ir priima vadovavimo iššūkius. Esu įsitikinęs, kad moterų dalyvavimas versle yra vienas iš veiksnių, lemsiančių kūrybingą ir klestinčią mūsų visų ateitį.

Noriu pabrėžti, kad atviros prekybos rinkos visiems vartotojams suteiks platesnį pasirinkimą, o Jums, gamintojams, - tai didžiulė erdvė plečiant savo prekių pristatymą. Atsiveriančios sienos ir nykstantys apribojimai leidžia patikrinti puoselėjamų idėjų gyvybingumą, perimti kitų kraštų verslo laimėjimus ir kurti naujas plėtros vizijas.

Prekybos atvirumas padeda sparčiau keistis pažangiomis idėjomis, efektyviau veikti ir pasinaudoti globalizacijos teikiamomis galimybėmis. Žvelgdamas į Jus tikiuosi, kad Lietuva taps viena iš pirmaujančių valstybių Pasaulio banko, The Economist ir kitų analitikų grupių pristatomuose Konkurencingumo, Ekonominės laisvės ar Verslo aplinkos tarptautiniuose indeksuose, kuriuose išskiriamos atviriausios ir didžiausią eksporto potencialą turinčios šalys.

Ekonomikos ekspertams vis aiškiau įvardijant grėsmes dėl galimo Lietuvos ekonomikos augimo sulėtėjimo ir konkurencingumo mažėjimo ypač svarbus darosi Jūsų indėlis į mūsų ekonomikos funkcionavimą. Jūsų -- verslininkų eksportuotojų – veikla yra dar vienas įrodymas, kad Lietuvos ekonomika yra pajėgi įveikti sudėtingus etapus.

Dar kartą sveikinu šių metų laureatus ir linkiu sėkmingo darbo.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti