Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo žodis, pasakytas Vilniaus energetikos saugumo konferencijos dalyviams skirtame priėmime Vilniaus miesto rotušėje
2007-10-10  

Jūsų Ekscelencijos,
Gerbiamieji Vilniaus svečiai,
Ponios ir ponai!


Sveiki atvykę į Vilnių! Per savo ilgą istoriją šis miestas buvo įvairių kultūrų, religijų ir tautų dialogo vieta. Ši miesto tolerancijos ir atvirumo tradicija buvo atgaivinta praėjusį dešimtmetį, Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Tai Vilniaus dešimtuko procesas, Krokuvoje prasidėjęs ir toliau Vilniuje tęsiamas dialogas energetikos klausimais bei kiti renginiai, sukuriantys įvairių tautų tarpusavio pasitikėjimo atmosferą. Tokioje atmosferoje net skirtingi požiūriai susilieja į abiem pusėms naudingas politikos kryptis. Tai aš pavadinčiau Vilniaus dvasia. Būtent tokią atmosferą aš ir Prezidentas Lechas Kačynskis, kaip šios Konferencijos rengėjai, norime Jums sukurti.

Vilniaus energetikos saugumo konferencija yra puiki galimybė politikos vadovams, ekspertams, verslo ir akademinėms bendruomenėms aptarti svarbiausius su energetika susijusius klausimus. Šie klausimai turi įtakos kiekvienai valstybei ir kiekvienam žmogui. Jų negali išspręsti viena valstybė, nes energetikos pasaulyje mes visi esame tarpusavyje susiję. Šią realybę dar labiau išryškina tokios krizės kaip dujų nutraukimas Ukrainoje 2006 metais arba pasaulinio klimato atšilimas. Akivaizdu, kad visiems su energetika susijusiems klausimams spręsti būtinas dialogas, gera valia ir tarptautinis bendradarbiavimas.
Tačiau, norėdami užmegzti atvirą ir naudingą dialogą, pirmiausia turime patys jame dalyvauti ir prisidėti prie diskusijos. Todėl norėčiau padėkoti visiems už tai, kad atvykote į Vilnių. Tikiuosi, kad mūsų dialogas energetikos klausimais taps nuolatinis. Linkiu Jums naudingos diskusijos ir itin malonaus laiko Vilniuje!

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti