Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus ir Latvijos Respublikos Prezidento Valdžio Zatlero pareiškimas minint Baltų vienybės dieną
2007-09-21  

Linkime, kad ši diena mums dar kartą primintų mūsų šaknis, padėtų išsaugoti tapatybę ir sutelktų glaudesnei kaimynystei bei bendriems darbams mūsų valstybių labui. Sirsnīgi apsveicam visus lietuviešus un latviešus savā Tēvzemē un aiz tās robežām Baltu vienības dienā.

Ši diena – ne vien simbolinė data. Lietuviai ir latviai – dvi pasaulyje likusios baltų tautos, šiandien vienijamos ne tik unikalios kalbos ir kultūros, bet ir atsakomybės už Baltijos jūros regiono bei Europos ateitį. Prieš dvidešimt metų mūsų tautos pradėjo Laisvės žygį, kuris atvedė į aukščiausią tikslą ir didžiausią vertybę - Lietuvos ir Latvijos nepriklausomybę. Mūsų ryžtas bei pasiaukojimas padėjo dviem valstybėms tapti neatskiriama saugios ir vieningos Europos dalimi. Baltų bendradarbiavimo pavyzdys yra svarbus ir kitoms tautoms, siekiančioms suartėti su Europa.
 
Šiuolaikinėje Europoje tautinį ir kultūrinį uždarumą pakeitė bendradarbiavimas, integracija ir mobilumas. Narystė Europos Sąjungoje suteikė galimybę dviem broliškoms tautoms iš naujo atrasti vienai kitą. Džiugu, kad po kelių mėnesių Lietuva ir Latvija įsilies į Šengeno erdvę, todėl sumažės kliūčių mūsų žmonių judėjimui ir bendravimui. To ypač laukia mūsų pasienio rajonų gyventojai, nuo seno gyvenę ir dirbę bendroje erdvėje abipus sienos.   

Brangūs tautiečiai,


Matydami įkvepiančią Lietuvos ir Latvijos forumo veiklą, įkvepiančius Lietuvos ir Latvijos mokslininkų bendrus darbus kultūros, mokslo, švietimo ir ekonomikos srityse, viliamės, jog realūs darbai dar labiau suartins mus kasdieniame gyvenime, dar labiau leis mūsų tautoms atsiverti viena kitai, visuomet jausti tikrą brolišką paramą bei supratimą. Likime ištikimi geros kaimynystės principams, atsigręžkime vieni į kitus, kurdami Lietuvos ir Latvijos gerovę.  

Valdas Adamkus    Valdis Zatleras 


Vilnius -- Ryga, 2007 metų rugsėjo 21 diena
      

Prezidento spaudos tarnyba
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti