Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta įteikiant valstybės apdovanojimus
2007-07-06  

Gerbiamieji iškilmių dalyviai,
Brangūs tautiečiai,
Viešnios ir svečiai iš užsienio,

Džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Jus Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dienos proga.

Šiandien pagerbiame mūsų šalies piliečius ir svečius iš užsienio, kurie savo sąžiningu darbu grūdino mūsų tautos ir valstybės savimonę, kūrė Lietuvos tapatybę, stiprino jos ryšius su pasaulio tautų bendruomene.

Mindaugo karūnavimo dieną nusilenkiame tiems, kurie kovojo už Lietuvos valstybės laisvę, tiems, kurie krito už mūsų išpažįstamus ir puoselėjamus demokratijos idealus bei vertybes.

Valstybės dieną tauta nusilenkia didvyriams, o valstybė atiduoda pagarbą savo piliečiams. Šiandien Lietuvą kuriantys žmonės stoja į vieną gretą ir įsipareigoja garbingai kurti savo šalį, sąžiningai dirbti Lietuvos žmonių gerovei.

Valstybę kuriame nuolat: nuolat atsinaujindami kaip bendruomenė, nuolat mokydamiesi gyventi kartu ir sutikti tikrovės iššūkius,  stengdamiesi net sudėtingiausiomis sąlygomis išsaugoti žmogaus orumą bei tautos išdidumą.

Saugokime savo šalį, tvirtai tikėkime jos ateitimi. Tik tvirtas tikėjimas vedė mus per okupacijos ir priespaudos metus, suteikė jėgų kovoti ir atkakliai siekti permainų.  

Okupacijos metais puoselėtos svajonės virto kasdieniais kiekvieno mūsų darbais ir įsipareigojimais. Iš labiausiai gerbiamų žmonių ir jų darbų mus atpažįsta pasaulis, o mes atpažįstame šiandienos Lietuvą.

Svarbu, kokie esame vieni kitiems, kokia esame tauta, kokia pilietinė bendruomenė. Esu tvirtai įsitikinęs, kad didžiausias valstybės turtas yra jos žmonės. Todėl dėkodamas visiems čia esantiems už pastangas ir darbus, pirmiausia noriu padėkoti Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiaus kavalieriams ir jų artimiesiems. Rūpestis šalia esančio žmogaus likimu, jo gyvybės išgelbėjimas Jums visiems yra pati tikriausia realybė ir žmogiška pareiga, kurią garbingai įvykdėte.

Dėkoju Jums visiems – žmogiškųjų, pilietinių ir tautinių vertybių puoselėtojams. Nuoširdžiai sveikinu visus, kurių kasdieninėmis pastangomis kuriama mūsų krašto dabartis ir ateitis.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti