Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta 2007 metų liepos 5 dieną Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, Dainų šventės “Būties ratu” atidarymo iškilmėse
2007-07-05  

Mielieji Dainų šventės dalyviai, rengėjai, žiūrovai,
Lietuvos sostinės viešnios ir svečiai!

Nuoširdžiai sveikinu Jus, susirinkus į dvasingą renginį – Lietuvos dainų šventę. Sveikinu visus šventės dalyvius ir svečius, suvažiavusius čia iš Lietuvos ir užsienio , kad pabūtume kartu, kad dar sykį pasijusti plataus dvasinio sambūrio, o gal teisingiau būtų sakyti – gausios ir draugiškos šeimos nariais.

Iš tikrųjų dainuodami lietuviai tampa artimesni, atlaidesni, dvasiškai šiltesni ir labiau pasitikintys šalia esančiu žmogumi. Tikriausiai čia ir glūdi mažas tautos kūrybos stebuklas, kurį Justinas Marcinkevičius pavadino ,,žmogiškumo laužu”, ištisus dešimtmečius šildančiu Lietuvos žmones.

Tačiau tai svarbu ne tik Lietuvai. UNESCO sprendimu lietuvių, latvių ir estų dainų šventės pripažintos pasaulio paveldu. Tai reiškia, kad Baltijos tautų kūryba tarptautiniu lygmeniu suvokiama ir vertinama kaip neatsiejama viso pasaulio kūrybos dalis.

Tos kūrybos reikia pasaulio ir Europos kultūrai, bet pirmiausia to reikia mums, mūsų dvasinei pilnatvei ir tapatybei. Todėl ypač svarbu, kad patys nenuvertintume to, ką jau pripažino ir įvertino pasaulis. Itin svarbu, kad protėvių tradicijos ir visos tautos kūryba jaunimui nuo mažumės būtų pažįstama ir sava, o tautosakos pažinimas būtų neatsiejama bendrojo ugdymo dalis, o lietuviai, latviai bei estai, visada išliktų dainuojančios tautos.   

Dėkoju visiems, kurių pastangų dėka einame šiuo istorijos pažinimo, grožio ir gėrio paieškų keliu. Dėkoju už metų metus dirbamą darbą, kurio viršūnė – Dainų šventė. Šventė pačia plačiausia, dvasingiausia ir šilčiausia prasme. Šventė, kuri yra skirta visai Lietuvai.

Lietuvos dainų šventę ,,Būties ratu” skelbiu pradėtą.   

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti