Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
„Turime ieškoti ne tik glaudesnių ekonominių bei politinių ryšių, bet ir siekti geriau pažinti savitas abiejų valstybių kultūras“, - sakė Prezidentas V.Adamkus
2007-06-02  

Šeštadienis, birželio 2 d. (Portas). Su valstybiniu vizitu Portugalijoje viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus apsilankė Porto Rotušėje.

Kalbėdamas oficialios sutikimo ceremonijos metu, valstybės vadovas pabrėžė, kad Portą bei Lietuvos sostinę Vilnių sieja ir UNESCO suteiktas pasaulio paveldo statuso pripažinimas.

„Portas ir Vilnius yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, šie miestai liudija apie turtingą mūsų valstybių kultūros ir architektūros istoriją. Esu įsitikinęs, kad turime ieškoti ne tik glaudesnių ekonominių bei politinių ryšių, bet ir siekti geriau pažinti savitas abiejų valstybių kultūras“, - sakė V.Adamkus, ragindamas Porto miesto atstovus ir gyventojus apsilankyti Vilniuje.

Portas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą buvo įtrauktas 1996 metais, o 2001 metais šis miestas buvo paskelbtas Europos kultūros sostine.

Po oficialios sutikimo ceremonijos Prezidentas V.Adamkus stebėjo Porto ir Klaipėdos miestų ketinimų protokolo dėl bendradarbiavimo pasirašymą.

Buvusios Portugalijos sostinės ir antrojo pagal dydį šalies miesto Rotušėje Lietuvos vadovui tai pat buvo suteiktas Porto vyno brolijos garbės kanclerio vardas ir įteiktos regalijos.

Porto vyno brolija buvo įkurta 1982 metais. Pagrindinis šios brolijos tikslas – „skleisti, remti ir tvirtinti Porto vyno ir regiono, kuriame šis vynas gaminamas, pasaulinę šlovę“. Brolijos įkūrėjus įkvėpė Henriko Keliautojo asmenybė (Henry the Navigator, Portugalijos princas, gyvenęs XV amžiuje ir pagarsėjęs jūrinėmis kelionėmis). Henrikas Keliautojas tapo pirmuoju šios institucijos globėju. Teigiama, kad Henriko Keliautojo atrasti keliai, kurie atvėrė Portugalijai pasaulį, vėliau tapo keliais, kuriais keliavo Porto vynas. Viena iš brolijos narių aprangos dalimi tapo plačiakraštė skrybėlė su šilkine juosta – tokią Princas Henrikas dėvi jį vaizduojančiuose paveiksluose.

Porto vyno brolijos nariai – vyno meistrai ir ekspertai. Broliją valdo kanceliarija, kuriai vadovauja kancleris. Garbės kanclerio vardą brolija suteikia žymiems Porto svečiams ir valstybių vadovams. Prezidentas V.Adamkus taps 35-uoju Porto vyno brolijos garbės kancleriu. Šį titulą jau yra gavę Ispanijos ir Belgijos karaliai, Portugalijos, Vokietijos, Argentinos, Brazilijos, Čilės, Meksikos, Peru, Gvatemalos, Kolumbijos, Panamos, Nikaragvos, Salvadoro, Ekvadoro, Kosta Rikos, Dramblio Kaulo ir kitų šalių vadovai.

Šalies vadovas šeštadienį apžiūrėjo XIX amžiuje įkurtą vieną žinomiausių Porte vyno rūsių – Ferreira – kuriame brandinamas ir iš kurio į visą pasaulį yra gabenamas šioje Portugalijos srityje gaminamas portveinas.

Į Vilnių valstybės vadovas grįš šiandien vakare.

Prezidento spaudos tarnyba
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti