Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta Lietuvos ir Portugalijos verslo forume Porto mieste: Verslo ir partnerystės plėtra
2007-06-02  

Gerbiamieji verslo atstovai,
Ponios ir ponai!

Man labai malonu būti Porto mieste, su kuriuo šiandien Lietuvos miestas Klaipėda pasirašys ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo. Šis Lietuvos verslininkų ir politikų susitikimas su Porto verslo atstovais yra svarbi mano valstybinio vizito Portugalijoje dalis. Porto puikiai išvystyta pramonė, jame įsikūrusios centrinės didžiųjų šalies kompanijų būstinės ir puikus parodų centras, -- visa tai teikia puikių galimybių verslo ryšių plėtrai tarp Lietuvos ir Portugalijos.


Ponios ir ponai,

Džiugu, kad per tokį gana trumpą laiką -- nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo-- mūsų šalys iš naujo atrado viena kitą. Mes išplėtėme dvišalius santykius kultūros, ekonomikos, politikos, švietimo ir teisinės pagalbos srityse. Be to, mūsų šalys per šį laikotarpį nepaprastai pasikeitė.

Lietuva padarė didžiulę pažangą: užtikrinome savo šalies nepriklausomybę ir saugumą, sukūrėme palankias sąlygas verslui plėtoti, tapome visateisiais NATO ir Europos Sąjungos nariais.

Lietuva padarė pastebimą pažangą gerindama savo verslo klimatą. 2004 ir 2005 metais daug tarptautinių ekspertų gyrė Lietuvą už pastangas gerinti ekonomikos konkurencingumą ir našumą. Pasak Pasaulio banko ataskaitos „Doing Business in 2007“, Lietuva pagal pasaulinę verslo aplinką užima vietą tarp pirmų dvidešimties šalių.


Gerbiamieji,

Šis Forumas yra puiki galimybė iš naujo pažinti mūsų šalis ir jų ūkius bei ieškoti naujų bendradarbiavimo modelių.

Lietuva siūlo daugybę galimybių ir nišų verslui plėtoti. Mane atlydėję Lietuvos ekspertai Jums išsamiai pristatys Lietuvos verslo situaciją. Tikiuosi, kad atrasite Lietuvą:

kaip svarbų tarptautinių pervežimų centrą, galintį pasitarnauti prekių transportui į Europos rinką;

kaip įvairiais kelių, geležinkelių ir energetikos tiltų projektais integruoto Baltijos regiono dalį;

kaip neįkainojamos mūsų verslininkų patirties Rytų Europos rinkose šaltinį;

kaip išskirtinių verslo privalumų šalį: su mažais mokesčiais, laisvosiomis ekonominėmis zonomis Kaune ir Klaipėdoje, neužšąlančiu Klaipėdos jūrų uostu, aukštos kvalifikacijos ir išsilavinusiais darbuotojais, patikima ir lanksčia bankų sistema.


Ponios ir ponai,

Tikiuosi, kad šiame Forume sukursite naujų idėjų ir imsitės bendrų projektų. Dar kartą kviečiu Jus atvykti į Lietuvą ir kurti vertę sau ir mūsų šaliai.

Dėkoju už dėmesį.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti