Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta Lietuvos ir Portugalijos ekonomikos forume: Verslo ir partnerystės plėtra
2007-06-01  

Norėčiau padėkoti organizatoriams už pastangas ir iniciatyvą šį šiltą priėmimą surengti Lisabonoje. Tokie renginiai padeda stiprinti dvišalius verslo santykius ir išryškinti perspektyvias investavimo Lietuvoje sritis.

Šiandien Lietuva ir Portugalija yra patikimos partnerės ir aktyvios ES bei NATO narės. Tokia partnerystė mums leidžia puoselėti bei stiprinti demokratines vertybes ir kurti stiprią, atvirą ekonomiką. Be to, saugumas ir stabilumas regione užtikrina palankią aplinką verslo plėtrai.

Džiaugiuosi, kad šis susitikimas vyksta Lisabonoje, mieste, kuriame sukuriama beveik pusė Portugalijos šalies bendrojo vidaus produkto ir kuris gali pasigirti puikiai išvystyta pramone bei paslaugų sektoriumi. Tikiu, kad toks miestas turi ką pasiūlyti ir gali tai padaryti visos Europos ūkio plėtros labui. Ne veltui šiame mieste gimė Lisabonos strategijos idėja, daug reikšmės teikianti visos Europos konkurencingumui didinti, tyrimams skatinti, žinių ekonomikai ir inovacijoms.

Šiandien Lietuvai, kaip ir Portugalijai bei visai Europos Sąjungai, ypač svarbu užtikrinti gebėjimą veiksmingai reaguoti į globalizacijos keliamas problemas ir teikiamas galimybes. Žinios ir inovacijos yra vieni svarbiausių ekonominės plėtros tiek Lietuvoje, tiek ES, veiksnių.

Kviečiu Lisabonos verslo atstovus atrasti mūsų šalį, investuoti Lietuvoje, dalytis savo žiniomis ir inovacijomis, savo požiūriu į verslą ir nepaprastu gebėjimu kurti bei plėtoti naujas idėjas.

Lietuvoje yra daug nišų investicijoms. Šiandien garsėjame dinamiškomis reformomis ir įspūdingais ekonomikos augimo tempais. Lietuva jau šiandien jaučia narystės Europos Sąjungoje naudą, o per ateinančius septynerius metus mūsų šalis gaus daugiau nei 10 milijardų eurų iš Europos Sąjungos biudžeto. Šios lėšos bus paskirstytos smulkiajam ir vidutiniam verslui.  Ypatingą dėmesį numatoma skirti mokslo ir informacinių technologijų plėtrai bei infrastruktūros projektams.

Tikiu, kad dinamiški verslo ryšiai duos realios ir apčiuopiamos naudos mūsų šalių verslo bendruomenėms ir dar labiau sustiprins Portugalijos ir Lietuvos ekonominę partnerystę. Mane lydintys ūkio viceministras, Susisiekimo ministerijos sekretorius, Lietuvos plėtros agentūros direktorius ir verslo atstovai išsamiau pristatys verslo galimybes Lietuvoje.

Dėkoju už dėmesį.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti