Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidentas pasveikino jubiliejų švenčiantį Vilniaus universitetą
2004-09-17  
Penktadienis, rugsėjo 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus pasveikino 425-ąjį jubiliejų švenčiančio Vilniaus universiteto vadovus ir akademinę bendruomenę.

Minėjime Šv.Jonų bažnyčioje valstybės vadovas sakė, kad Vilniaus universitetas kiekvienam Lietuvos žmogui yra sava Alma Mater, net jei jis čia niekuomet ir nesimokė: „Be Vilniaus universiteto neįmanoma įsivaizduoti Lietuvos kultūros“.

Prezidento nuomone, Vilniaus universitetas yra ir viso Vidurio bei Rytų regiono mokslo bei kultūros centras. „Mūsų Alma Mater buvo pavyzdys kitoms vėliau įkurtoms aukštosioms mokykloms“, - sakė valstybės vadovas.

V.Adamkus priminė labai svarbų Vilniaus universiteto bruožą – atvirumą pasauliui: „Kultūrų dialogą puoselėjantis Vilniaus universitetas šiandien tampa ypač svarbiu Lietuvos mokslinės minties tiltu, jungiančiu mūsų šalį su Europa ir pasauliu. Tai tiltas, leidžiantis Lietuvos kultūrai išvengti provincialumo, būti šiuolaikiška, tačiau neprarasti ir savitumo. Tik tokios kultūros šalis gali būti įdomi pasauliui“.

Prezidentas sakė, kad universitetui tenka ir šalies modernizacijos uždavinys.

„Lietuva per palyginti trumpą laiką gali tikėtis pasivyti Europos Sąjungos senbuves pagal žmonių socialinės ir ekonominės gerovės kriterijus, tik jei kurs žiniomis bei mokslu pagrįstą ekonomiką. Tai vienintelis kelias, kuriuo eidama mūsų šalis bus pajėgi konkuruoti šiuolaikiniame pasaulyje. Tai šalies, kurioje veikia aukšto lygio universitetai, kelias. Vadinasi, ne žodžiais, o realiai mokslą ir švietimą turime padaryti mūsų valstybės prioritetų prioritetu“, - pažymėjo šalies vadovas.
Prezidento spaudos tarnyba
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti