Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidentas V.Adamkus dalyvavo knygos apie Kazį Lozoraitį pristatyme
2009-03-28  

Šeštadienis, kovo 28 d. (Kaunas). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune surengtame knygos „Diplomatas par excellence: Kazys Lozoraitis” pristatyme.

Kalbėdamas renginio svečiams, Lietuvos Prezidentas pabrėžė, kad knygos užkerta kelią bandymams manipuliuoti istorijos įvykiais ir iškreipti jose aprašomų laikų asmenybių portretų.

Prezidentas V.Adamkus prisiminė savo pažintį su Lozoraičių šeima. Valstybės vadovas pažymėjo, kad Lozoraičiai buvo tikri Lietuvos diplomatai ir tapo neatskiriama mūsų valstybės diplomatijos istorijos dalimi.

„Jie tapo labai svarbia Lietuvos diplomatijos dalimi, pačia kūrybingiausia dalimi, - sakė valstybės vadovas. – Manau, kad net ir keliuose tomuose panašių knygų būtų neįmanoma aprašyti viso darbo, kurį ši šeima atliko mūsų valstybei“.

„Kazys Lozoraitis buvo savotiškas aristokratas, kuris gyveno ir idealais, ir realybe. Jis neapsiribojo vien diplomatine veikla, bet veikė visose srityse, kuriose tik reikėjo jo išmintingo patarimo ar paraginimo“, - sakė Prezidentas V.Adamkus.

Prezidento spaudos tarnyba
Nuotrauka
Nuotrauka
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti