Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
„Mums svarbus vieningas ir stiprus transatlantinis Aljansas, sprendžiantis tarptautines problemas ir skleidžiantis demokratines vertybes“, - sakė Prezidentas
2009-03-27  
Nuotrauka

Penktadienis, kovo 27 d. (Šiauliai). Minint Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto Sutarties organizicijoje (NATO) penktąsias metines, Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus kartu su Latvijos Respublikos Prezidentu Valdžiu Zatleru (Valdis Zatlers) ir Estijos Respublikos Prezidentu Tomu Hendriku Ilvesu (Toomas Hendrik Ilves) dalyvavo NATO oro policijos misijos Baltijos valstybių oro erdvėje pristatyme, vykusiame karinėje oro pajėgų bazėje Šiauliuose.

Pasveikinęs visus penktųjų Baltijos valstybių narystės NATO metinių proga, Prezidentas V. Adamkus pasidžiaugė, kad šią sukaktį minime kartu su savo artimiausiais kaimynais, su kuriais jau daugelį metų plėtojame aktyvų bendradarbiavimą. Vieną tokių sėkmingo regioninio bendradarbiavimo pavyzdžių Prezidentas nurodė šiuo metu mūsų NATO partnerių danų vykdomą visų trijų Baltijos valstybių oro erdvės patruliavimo misiją.

„Tai akivaizdžiausias, geriausiai matomas NATO solidarumo įrodymas mūsų visuomenėms“, - sakė Lietuvos vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad penktosios narystės NATO metinės sutampa su ypatingu iššūkių ir permainų laikotarpiu: esame NATO 60-mečio išvakarėse, kai kuriamos naujos strategijos ir naujos kryptys.

Lietuvos vadovas akcentavo, kad mums svarbus vieningas, stiprus transatlantinis Aljansas, gebantis atsakyti į šalių narių rūpesčius, ir kartu mums svarbu prisidėti prie didžiausių tarptautinių problemų sprendimo bei demokratijos ir stabilumo sklaidos.

Estijos Prezidentas minėjime pabrėžė tikįs, kad Baltijos valstybių ir visuomenių stiprybė ir vienybė prisidės prie stipraus, atviro ir solidaraus Šiaurės Atlanto Aljanso.

Lavijos vadovas, tardamas sveikinimo žodį, pažymėjo, kad NATO yra organizacija, kurios veikimas visuomet buvo ir yra grindžiamas vertybinėmis nuostatomis ir demokratijos principais.

Po oficialaus NATO oro policijos misijos Baltijos valstybių oro erdvėje pristatymo Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentai NATO greitojo reagavimo padalinio zonoje stebėjo demonstruojamas NATO oro policijos misijos ir naikintuvų galimybes.

Prezidento spaudos tarnyba
Nuotrauka
Nuotrauka
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti