Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidentas priėmė Makedonijos Respublikos užsienio reikalų ministrą
2009-03-26  
Ketvirtadienis, kovo 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Makedonijos Respublikos užsienio reikalų ministrą Antonijų Milošoskį (Antonio Milososki).

Susitikimo metu aptarta ES ir NATO plėtra į Vakarų Balkanų šalis, Makedonijos narystės šiose organizacijose siekiai bei dvišalio bendradarbiavimo perspektyvos.

Makedonijos ministras džiaugėsi gerais dvišaliais santykiais ir Lietuvos teikiama pagalba Makedonijai, kuri žengia reformų keliu.

„Jūsų draugiški patarimai yra labai naudingi siekiant mūsų šalies strateginių tikslų – integracijos į demokratinių šalių bendriją – ES ir NATO. Tikimės, kad Vilniaus dešimtuko dvasia ir toliau laikys NATO duris atviras narystės siekiančioms ir jai pasirengusioms šalims“, - sakė ministras A.Milošoskis.

Lietuvos Prezidentas pabrėžė, kad vienintelė Makedonija iš visų Vilniaus dešimtuko valstybių dėl įvairių aplinkybių lėčiau žengia NATO ir ES integracijos keliu. Valstybės vadovas pabrėžė, kad Lietuva remia NATO „atvirų durų“ politiką ne tik Vakarų Balkanų, bet ir kitoms narystės siekiančios šalims.

Prezidentas pasveikino Lietuvos ir Makedonijos tvirtėjantį dvišalį bendradarbiavimą, ypač euroatlantinės integracijos srityje. Valstybės vadovas išreiškė susirūpinimą dėl Makedonijos pavadinimo klausimo sprendimo, kuris lėtina šios valstybės integraciją į NATO. „Dvišalės problemos neturi užgožti ir stabdyti viso euroatlantinės integracijos proceso fundamentalių tikslų ir visos Europos vienijimosi sėkmės“, - sakė Prezidentas V. Adamkus.

Lietuvos Prezidentas pasveikino Makedonijos pažangą įgyvendinant reformas ir sugebėjus sklandžiai surengti pirmąjį Prezidento bei vietos rinkimų turą. „Makedonijos pažanga siekiant narystės ES yra akivaizdi. Tikimės, kad ES narystės derybos su Jūsų šalimi bus pradėtos artimiausiu metu ir kad netrukus Makedonijos piliečiai galės naudotis bevizio režimo su ES privalumais. Šiandien Europoje nereikia naujų dirbtinių sienų“, - pabrėžė Lietuvos vadovas.

Prezidentas V.Adamkus pakvietė plėsti bendradarbiavimą ekonomikos srityje ir abiejų šalių verslininkus skatinti domėtis vieni kitų rinkomis.

Prezidento spaudos tarnyba
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti