Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidentas su užsienio reikalų ministru aptarė artėjančius užsienio vizitus ir Lietuvos energetinės strategijos klausimus
2009-03-25  

Trečiadienis, kovo 25 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė užsienio reikalų ministrą Vygaudą Ušacką.

Ministras informavo šalies vadovą apie savo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose kovo 6-10 dienomis ir susitikimus su aukštais pareigūnais. Prezidentas su užsienio reikalų ministru kalbėjo  apie artėjantį NATO viršūnių susitikimą balandžio 3 - 4 dienomis ir balandžio 5 dieną įvyksiantį ES ir JAV vadovų susitikimą Prahoje. Pokalbio metu  aptarta  Lietuvos pozicija šiuose forumuose.

Prezidentas V. Adamkus kėlė energetinių projektų sprendimo problemas ir klausė, kaip išlaikyti tarptautinių partnerių dėmesį naujos atominės elektrinės projektui Lietuvoje, kai kyla abejonių dėl ankstesnių įsipareigojimų statyti modernią jėgainę.

Prezidento nuomone, nesant aiškios energetinės strategijos, sudaromos prielaidos abejoti viešai pareikštais Lietuvos ketinimais išlikti atominės energetikos šalimi ir įgyvendinti su tuo susijusius elektros jungčių projektus.

Prezidento V. Adamkaus teigimu, taip į neapibrėžiamą ateitį nukeliami Lietuvos siekiai įveikti energetinę izoliaciją ir priklausomybę nuo tiekėjų iš Rytų.

Užsienio reikalų ministras V. Ušackas taip pat informavo Prezidentą apie sunkmečiu iškylančias URM finansavimo problemas.

Prezidento spaudos tarnyba
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti