Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidentas su premjeru ir finansų ministru aptarė priemones, būtinas valstybės finansų stabilumui išlaikyti
2009-03-23  
Pirmadienis, kovo 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių ir finansų ministrą Algirdą Gediminą Šemetą.

Pokalbio metu buvo pateikta informacija apie Europos Vadovų Taryboje priimtus sprendimus ir įvykusius susitikimus. Susitikime buvo aptarti Lietuvai svarbūs energetinių jungčių projektai, kurių finansavimui pritarė Europos Sąjungos šalys narės.

Šalies vadovo nuomone, Lietuvos pastangos ir siekiai išsiveržti iš energetinės izoliacijos pagaliau sulaukė realios finansinės paramos.

Pasak V. Adamkaus, dabar, nepaisant sunkmečio problemų, Lietuva turi telktis ir telkti tarptautinius partnerius jungtims tiesti, naujai atominei elektrinei statyti.

Ministras Pirmininkas A. Kubilius supažindino valstybės vadovą su Vyriausybės planais 3 mlrd. litų mažinti biudžeto išlaidas ir išlaikyti valstybės finansinį stabilumą.

Prezidento manymu, planuojant naują biudžeto išlaidų apkarpymą ir galimą dar vieną atlyginimų mažinimą būtinas visų politinių partijų sutarimas.

„Artėjama prie tokios ribos, kai atsakomybę už sprendimus turi prisiimti ir valdžioje esantieji, ir opozicija, - sakė V. Adamkus. – Tačiau išlaidų taupymas palyginti nedideles algas uždirbančių žmonių sąskaita turi būti kraštutinė priemonė.“

Prezidento nuomone, pirmiausia reikia peržiūrėti investicijų programas, valdymo institucijų funkcijas, kitas išlaidas.

Šalies vadovas mano, kad negalima orientuotis vien į priemones, padedančias per trumpą laiką įveikti sunkmečio nepritekliaus. „Vyriausybė neturi nukreipti dėmesio nuo reformų ir priemonių, kurios sudaro pagrindą ekonomikos atsigavimui“, - sakė V. Adamkus.
    
 
Prezidento spaudos tarnyba
Nuotrauka
Nuotrauka
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti