Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidentas pasveikino pernai tarptautiniuose konkursuose aukščiausius apdovanojimus laimėjusius jaunuosius muzikus ir jų pedagogus
2009-03-18  
Nuotrauka
Trečiadienis, kovo 18 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo 2008 metais tarptautiniuose konkursuose aukščiausius apdovanojimus laimėjusių Lietuvos muzikų ir jų pedagogų pagerbimo iškilmėse.

Sveikindamas renginio dalyvius, Lietuvos Prezidentas pabrėžė, kad iniciatyva pagerbti tarptautinių muzikos atlikėjų konkursų laimėtojus tęsiasi vos vieneriais metais trumpiau, nei trunka atkurtos valstybės istorija.    

„Tokie susitikimai vyksta jau aštuoniolika metų. Negaliu be džiaugsmo kalbėti apie tai, kad vaikai, gimę ir augę nepriklausomoje Lietuvoje, savo kūryba jau priklauso pasaulio elitui, - sakė Prezidentas V.Adamkus. – Jie garsina Lietuvos vardą, įprasmina jos laisvę ir kartu – savąją brandą bei primena, kad esama meno, grožio, išminties – amžinųjų vertybių puoselėtojų“.

Valstybės vadovas pažymėjo, kad laimėjimai aukšto lygio tarptautiniuose konkursuose – tai graži kūrybinio kelio pradžia, kuri ateityje atvers atlikėjams kelią į garsiausias Lietuvos ir pasaulio scenas. Tačiau Prezidentas paragino jaunuosius atlikėjus visuomet atminti, kad jie labiausiai bus laukiami Lietuvoje.

„Kad ir kaip toli būtumėte nuo gimtosios žemės, kad ir kur jus nublokš likimas, žinokite – visais laikais labiausiai Jūsų laukia čia, Lietuvoje. Čia labiausiai džiaugiamasi Jūsų laimėjimais ir išgyvenama dėl nesėkmių. Čia ne tik tautinės, bet ir dvasinės Jūsų šaknys“, - sakė Prezidentas V.Adamkus.

Lietuvos vadovas padėkojo Muzikų rėmimo fondo darbuotojams, rėmėjams ir pedagogams.

„Jūsų rūpesčiu grįstas jaunųjų talentų kelias į sėkmę, Jūsų vardą mokiniai visada prisimins su dėkingumu ir pagarba. Puikiai žinau, kad mokytojo duona niekada nebuvo nei labai lengva, nei labai skalsi. Ačiū už skleidžiamą gėrį ir grožį“, - sakė Prezidentas V.Adamkus.

Jaunųjų muzikų pagerbimo ceremoniją rengia Lietuvos muzikų rėmimo fondas. Šiais metais buvo pagerbti pernai tarptautiniuose konkursuose aukščiausius apdovanojimus laimėję 136 jaunieji muzikai ir 63 juo parengę pedagogai.

Prezidento spaudos tarnyba
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti