Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta tarptautinių konkursų laureatų ir jų pedagogų pagerbimo iškilmėse
2009-03-18  
Mieli laureatai,
Gerbiamieji muzikos bičiuliai, pedagogai, rėmėjai,
Brangieji!

Kaip nuostabu, kad vos vieneriais metais trumpiau, nei trunka mūsų atkurtos valstybės istorija, tęsiasi iniciatyva pagerbti tarptautinių muzikos atlikėjų konkursų laimėtojus. Manau, kad tai – ne atsitiktinis sutapimas, o raiškus paliudijimas, kad naujųjų laikų Lietuva neįsivaizduojama be ryškaus kūrybos ir meno matmens.    

Tokie susitikimai vyksta jau aštuoniolika metų. Negaliu be džiaugsmo kalbėti apie tai, kad vaikai, gimę ir augę nepriklausomoje Lietuvoje, savo kūryba jau priklauso pasaulio elitui. Jie garsina Lietuvos vardą, įprasmina jos laisvę ir kartu – savąją brandą bei primena, kad esama meno, grožio, išminties – amžinųjų vertybių puoselėtojų.

Mieli laureatai,

Laimėjimas aukšto lygio tarptautiniuose konkursuose, kartais nugalint net profesionalius atlikėjus, – tai graži Jūsų kūrybinio kelio pradžia. Neabejoju, kad ateityje Jus kvies garsiausios Lietuvos ir pasaulio scenos. Tačiau visada kartojau ir kartosiu šiuos žodžius: kad ir kaip toli būtumėte nuo gimtosios žemės, kad ir kur jus nublokš likimas, žinokite – visais laikais labiausiai Jūsų laukia čia, Lietuvoje. Čia labiausiai džiaugiamasi Jūsų laimėjimais ir išgyvenama dėl nesėkmių. Čia ne tik tautinės, bet ir dvasinės Jūsų šaknys.

Atskiru sakiniu noriu padėkoti Muzikų rėmimo fondo darbuotojams, rėmėjams ir, žinoma, pedagogams. Jūsų rūpesčiu grįstas jaunųjų talentų kelias į sėkmę, Jūsų vardą mokiniai visada prisimins su dėkingumu ir pagarba. Puikiai žinau, kad mokytojo duona niekada nebuvo nei labai lengva, nei labai skalsi. Ačiū už skleidžiamą gėrį ir grožį.

Šio kantraus darbo dėka geriausių įvertinimų sulaukė beveik pusantro šimto jaunųjų atlikėjų. Dešimtys juos parengusių pedagogų, išlydėję į kūrybos kelią vienus auklėtinius, jau pasirengę savo išmintį ir profesines paslaptis perduoti kitiems. Tai reiškia, kad Lietuvoje yra ir visada bus žmonių, ieškančių ir atrandančių tikrąsias vertybes.

Linkiu kuo geriausios kloties visiems, einantiems šiuo keliu. Ačiū Jums!


Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti