Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidento rūmuose aptarti rytoj Briuselyje prasidedančio Europos vadovų tarybos susitikimo darbotvarkės klausimai
2009-03-18  

Trečiadienis, kovo 18 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi, finansų ministru Algirdu Šemeta, užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku ir energetikos ministru Arvydu Sekmoku aptarė Lietuvos poziciją kovo 19-20 d. vyksiančiame Europos vadovų tarybos susitikime Briuselyje.

Posėdžio metu buvo aptarti pagrindiniai Europos vadovų tarybos susitikimo darbotvarkės klausimai – Europos ekonomikos gaivinimo galimybės, energetinio saugumo ir klimato kaitos problemos bei Europos Rytų partnerystės aktualijos.

Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, kad šiuo metu Lietuvai ypatingai svarbu, jog Europos vadovų tarybos susitikime būtų patvirtintas energetikos projekto – energetinių jungčių plano - finansavimas. Valstybės vadovo įsitikinimu, įgyvendinus energetinių jungčių planą, Lietuvai pavyks išsiveržti iš energetinės izoliacijos.

Prezidentas atkreipė dėmesį, kad kovodama Briuselyje dėl jai gyvybiškai svarbių energetinių projektų, namuose Lietuva neišnaudoja visų galimybių kuo greičiau pasirengti tų projektų įgyvendinimui, o taip pat ir naujos atominės elektrinės statybai.

Kalbėdamas apie numatomą Briuselyje pasirašyti Europos finansų sistemos reguliavimo ir priežiūros reformą, Prezidentas V. Adamkus išreiškė nuomonę, kad kiekvienos šalies finansinė būklė turėtų būti vertinama individualiai, o problemos sprendžiamos solidariai, tam efektyviai išnaudojant ir ES lėšas.

Valstybės vadovo teigimu, ekonominis sunkmetis neturėtų nustelbti Lietuvos siekio įvesti vieningą Europos valiutą – eurą, todėl visas taupymo priemones reikėtų nukreipti ne trumpalaikiam išgyvenimui, o ilgalaikėm perspektyvom, įgyvendinant strateginius mūsų šalies prioritetus.

Prezidento spaudos tarnyba
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti