Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos ir Bulgarijos prezidentai pabrėžė bendradarbiavimo ES energetikos ir ekonomikos srityje svarbą
2009-03-16  
Pirmadienis, kovo 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė su valstybiniu vizitu atvykusį Bulgarijos Prezidentą Georgijų Parvanovą.

Po oficialios Bulgarijos Respublikos Prezidento sutikimo ceremonijos valstybių vadovai pasikeitė apdovanojimais ir dovanomis.

Prezidentas V. Adamkus apdovanojo Bulgarijos Prezidentą G.Parvanovą už asmeninę iniciatyvą plėtojant Lietuvos ir Bulgarijos tarpvalstybinius santykius bei gerinant abiejų šalių politinį, kultūrinį ir visuomeninį bendradarbiavimą Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine.

Bulgarijos Prezidentas Georgijus Parvanovas įteikė Prezidentui Valdui Adamkui ordiną „Stara Planina“ už asmeninį indėlį skatinant ir stiprinant Bulgarijos ir Lietuvos tarpvalstybinius santykius.

Prezidentas padovanojo Bulgarijos vadovui  Gedimino Pranskūno paveikslą „Šv. Onos bažnyčia“. G.Parvanovas padovanojo Prezidentui V.Adamkui Panagiurishte aukso lobio kopiją (lobis buvo rastas Bulgarijoje III a pr. Kr) ir kolekcinio vyno.

Susitikimo metu valstybių vadovai aptarė dvišalius santykius prekybos, energetikos, kultūros ir kitose srityse. Prezidentai kalbėjosi apie šalių ir Europos Sąjungos santykius su Rusija, Europos Sąjungos plėtrą ir Rytų kaimynystės politiką.

Kalbėdamas apie ekonominę šalių padėtį, V.Adamkus pabrėžė, kad Bulgarija Lietuvos verslininkams yra labai svarbi valstybė. Pasak šalies vadovo, pastaruoju metu valstybių prekybiniai santykiai yra sėkmingai plėtojami, o Lietuvos verslininkai noriai investuoja Bulgarijoje. Ši šalis yra 6-oje vietoje pagal Lietuvos tiesiogines investicijas užsienyje. Susitikime buvo aptarti Bulgarijoje vykdomi infrastruktūriniai projektai, kurie nemaža dalimi yra finansuojami iš Europos Sąjungos lėšų. Prezidentas išreiškė įsitikinimą, kad Lietuvos specialistai galėtų sėkmingai dalyvauti šiuose projektuose.

V. Adamkus ir G. Parvanovas aptarė Europos Sąjungos politiką. Prezidentai išreiškė viltį, kad sprendžiant visiems svarbius ekonomikos ir energetikos klausimus bus atsižvelgta į šalių narių interesus ir bus priimti geriausi sprendimai. „Reikia būti aktyviems formuojant naują energetikos politiką Europoje, nes susidarusios sąlygos gali atnešti daug žalos visoms šalims narėms“, - sakė G.Parvanovas.

Bulgarijos vadovas pabrėžė, kad abi šalys turi neįkainojamą patirtį atominės energetikos srityje, ir šiuo metu sprendžia uždarymo ir naujų reaktorių statybos klausimus. Prezidentai sutarė tęsti bendradarbiavimą ir keistis ekspertais šioje srityje.

Prezidentai kalbėjosi apie ES plėtrą ir sutarė, kad šalims kandidatėms turi būti paliktos atviros durys ir suteikta kuo daugiau galimybių lygiavertei integracijai. V.Adamkus pabrėžė, kad ir rytinėms ES kaimynėms būtina suteikti galimybes plėtoti artimus ekonominius ir kultūrinius santykius su ES valstybėmis.

Valstybių vadovai pasidalino informacija apie UNESCO generalinio direktoriaus rinkimus. Prezidentai išreiškė viltį, kad Lietuvai ir Bulgarijai pavyks rasti geriausią sprendimą dėl UNESCO vadovo rinkimų.

V.Adamkus pabrėžė, kad šalia ekonominio ir energetinio bendradarbiavimo, ypač svarbu plėtoti mokslinius ir kultūrinius santykius tarp valstybių. „Lietuvą ir Bulgariją sieja tvirtas ryšys iš praeities – šviesus daktaro Jono Basanavičiaus atminimas“.

Po dvišalio Lietuvos ir Bulgarijos vadovų bei jų vadovaujamų delegacijų susitikimo buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Bulgarijos Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl bendradarbiavimo turizmo srityje ir Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos ir Bulgarijos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos protokolas dėl bendradarbiavimo.

Po bendros abiejų valstybių vadovų spaudos konferencijos Bulgarijos Prezidentas G.Parvanovas Antakalnio kapinėse pagerbs žuvusiųjų už Lietuvos nepriklausomybę atminimą ir padės vainiką ant jų kapų.

Bulgarijos vadovas pietaus su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi, vėliau vyks į Rasų kapines ir padės vainiką ant Lietuvos ir Bulgarijos piliečio daktaro Jono Basanavičiaus kapo.

Po pasivaikščiojimo Vilniaus senamiestyje Bulgarijos Prezidento Georgijaus Parvanovo garbei bus surengta iškilminga vakarienė Prezidento rūmuose.

Antradienį, kovo 17 dieną, Bulgarijos Prezidentas G.Parvanovas susitiks su Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininku Arūnu Valinsku. Po susitikimo Bulgarijos vadovas lankysis Kaune, susitiks su miesto meru Andriumi Kupčinsku, aplankys Istorinę Prezidentūrą Kaune bei Pažaislio vienuolyną.

Grįžęs į Vilnių, Bulgarijos Prezidentas G.Parvanovas surengs iškilmingą priėmimą, kuriame dalyvaus ir Lietuvos Prezidentas V. Adamkus.

Trečią vizito dieną Bulgarijos vadovas apsilankys Lavoriškių pasienio kontrolės punkte ir apžiūrės kaip saugoma išorinė Europos Sąjungos bei Šengeno erdvės siena. Vėliau G.Parvanovas lankysis Gedimino pilyje ir Lietuvos Nacionaliniame muziejuje.

Trečiadienio pavakarę Bulgarijos Prezidentas išvyks iš Vilniaus.

Prezidento spaudos tarnyba
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti