Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidentas ragina kuo greičiau apsispręsti, ar atidarysime Valdovų rūmus Lietuvos Tūkstantmečio jubiliejui
2009-03-16  

Pirmadienis, kovo 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus su Seimo Pirmininku Arūnu Valinsku, Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi, Prezidentu Algirdu Mykolu Brazausku, finansų ministru Algirdu Gediminu Šemeta, kultūros ministru Remigijumi Vilkaičiu ir Vyriausybės kancleriu Deividu Matulioniu aptarė Lietuvos Tūkstantmečio vardo paminėjimo vieno pagrindinių objektų - Valdovų rūmų statybos finansavimo problemas.

Dėl sumažinto projekto finansavimo kyla pavojus, kad iki liepos 6 d. iškilmių gali būti nebaigtos rūmų patalpos, kuriose numatoma priimti aukštus užsienio valstybių svečius ir surengti parodas, atskleidžiančias Lietuvos ir kitų šalių monarchijų istorinio bei kultūrinio paveldo ryšius.

Prezidentas V. Adamkus ragino atsakyti į klausimą,  ar šiomis sunkmečio sąlygomis galime skirti papildomų lėšų kad galėtume surengti išskirtinę Tūkstantmečio šventę, priimti aukštus užsienio svečius ir atidaryti Valdovų rūmus visuomenei, ar atvirai pripažinsime, kad papildomų pinigų statyboms nebus ir reikia parengti daug kuklesnį ir taupesnį iškilmių scenarijų.

Valstybės vadovas atkreipė dėmesį, kad likus tik šiek tiek daugiau kaip šimtui dienų iki liepos 6 d., jau dabar įvairios tarnybos turi pradėti rengtis jubiliejaus šventei, jeigu ji vyktų Valdovų rūmuose.

Pasitarime nutarta šią problemą artimiausiu metu apsvarstyti su Seimo frakcijų vadovais.

Prezidento spaudos tarnyba
Nuotrauka
Nuotrauka
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti