Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Michel Sogny fondo "SOS Talents" koncerte
2009-03-15  

Gerbiamieji koncerto rengėjai,
Vilniaus viešnios ir svečiai,

Nuoširdžiai sveikinu visus čia esančius su gražiu ir prasmingu kultūros renginiu.

Lietuva, švenčianti savo valstybingumo tūkstantmetį, dar kartą prisimena savo europines šaknis bei europietišką dvasią. Šios dvasios šviesoje Vilnius džiaugiasi ir didžiuojasi kartu su Austrijos miestu Lincu,  kuriam taip pat kaip ir Vilniui suteiktas garbingas  Europos kultūros sostinės vardas.   Džiaugiamės, pirmieji iš naujųjų Europos Sąjungos šalių sulaukę tokios teisės , ir tikimės, kad būsime verti šio garbingo įpareigojimo, kad deramai tęsime   1985-aisiais metais Atėnuose pradėtą kultūros sostinės tradiciją.   

Šį koncertą taip pat priskiriu prie tokios tradicijos, kai įvairių valstybių, tautų ir požiūrių žmonės kalbasi muzikos kalba, nereikalaujančia vertimo. Tai, kad čia groja jaunieji pianistai iš įvairių šalių, - viltingas ženklas Europos kultūros, viso Europos viešojo gyvenimo ateičiai. Meno kalba, grožio iš išminties kalba bendraujantys žmonės visada skleidžia tai, kas mus suartina, jungia ir padeda vieniems kitus suprasti.   

Už tai ir dėkoju kiekvienam atlikėjui, kuris pasirodys šioje scenoje. Dėkoju už paramą fondui "SOS Talents" ir jo įkūrėjui maestro Michel Sogny – pianistui, kompozitoriui, pedagogui, filosofijos mokslų daktarui ir – man itin džiugu pažymėti – Lietuvos garbės konsului Šveicarijoje.

Taip pat noriu padėkoti ponui Philip de la Croix, “Mezzo” televizijos kanalo direktoriui, kuris   įtraukė  šį koncertą  į MEZZO programą ir dabar jį išgirs šešiolika milijonų žiūrovų trisdešimt devyniose šalyse. Ačiū už išskirtinę galimybę pristatyti jauniausios kartos talentus, susitinkančius šių metų Europos kultūros sostinėje. 

Neabejoju, kad šie jaunieji pianistai netrukus taps brandžiais muzikantais, o kiekvienas talentingas menininkas – geriausias savo šalies ambasadorius, padedantis geriau suprasti, artimiau ir atviriau bendrauti žmonėms, tautoms, valstybėms. 

Dėkoju visiems, kurių talentas, filantropija ir geranoriškumas veda būtent šiuo keliu. Linkiu kuo geriausios kūrybinės kloties visiems šio koncerto atlikėjams bei visokeriopos sėkmės visiems, kurių gera valia jis vyksta. Ačiū Jums.

Prezidento spaudos tarnyba
Nuotrauka
Nuotrauka
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti