Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidentas priėmė Italijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus
2009-03-13  

Penktadienis, kovo 13 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Italijos Respublikos ambasadoriaus Renato Marija Riči (Renato Maria Ricci) skiriamuosius raštus Lietuvai.

Skiriamųjų raštų priėmimo ceremonijoje Prezidentas V. Adamkus sakė tikįs, kad naujojo ambasadoriaus akreditavimas suteiks naują impulsą valstybių dvišaliams santykiams: padės  plėtoti bendradarbiavimą Lietuvos bei Italijos žmonėms, verslui, parlamentams ir vyriausybėms.

Prezidentas pažymėjo, kad Lietuva niekuomet neužmirš Italijos vykdytos mūsų šalies sovietinės okupacijos nepripažinimo politikos. Pokariu Italijoje prieglobstį rado šimtai nuo sovietinio teroro bėgusių lietuvių, o per visą okupacijos laikotarpį Romoje rezidavęs Lietuvos diplomatijos egzilyje vadovas Stasys Lozoraitis išlaikė teisę veikti ir kovoti dėl Lietuvos nepriklausomybės.

Valstybės vadovas taip pat priminė, kad tuomet, kai mūsų valstybė žengė pirmuosius nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo žingsnius, Italija entuziastingai rėmė Lietuvos euroatlantinius siekius.

„Esu tikras, kad mūsų šalis dar labiau suartino Lietuvos integracija į NATO ir ES, o šiandien ir toliau galime džiaugtis patikimais ir artimais dvišaliais ryšiais“, - tęsė Prezidentas V. Adamkus.

Lietuvos vadovas atkreipė dėmesį, kad ligšiolinis valstybių bendradarbiavimas ekonomikos ir politikos srityse davė puikių rezultatų: nuolat auga tarpusavio prekyba, o kultūriniai mainai tapo neatsiejama Lietuvos ir Italijos žmonių kasdienio gyvenimo dalimi.

Prezidentas išreiškė viltį, kad ambasadoriaus R. M. Riči rezidavimo mūsų šalyje laikotarpiu bus išspręstas Lietuvos prieškario nuosavybės - Villa Lituania - klausimas.
Pažymėjęs, kad Italija visada buvo viena iš didžiausių Europos integracijos rėmėjų, Prezidentas V.Adamkus išreiškė įsitikinimą, jog įvairi ir turtinga abiejų šalių patirtis padės tvirtą pamatą stiprinant Europos Sąjungos solidarumą ir atsakomybę šiandieninių pasaulinių iššūkių akivaizdoje.

„Šiandien privalome skirti reikiamą dėmesį ir mūsų kaimynams Rytų Europoje, Balkanuose, Viduržemio jūros regione ir Pietų Kaukaze, visokeriopai padėti jiems nenukrypti nuo pasirinkto teisinių reformų bei demokratinių visuomenių kūrimo kelio. Tai konkurencingos, solidarios ir atviros kaimynams Europos Sąjungos sėkmės pagrindas“, - Italijos ambasadoriaus akreditavimo iškilmėse sakė Prezidentas.
Prezidentas V. Adamkus pakvietė aukštus Italijos pareigūnus dažniau lankytis Lietuvoje ir perdavė nuoširdžiausius linkėjimus Italijos Respublikos Prezidentui Džordžio Napolitano (Giorgio Napolitano).

Perduodamas skiriamuosius raštus ambasadorius Renato Marija Riči pažymėjo, kad Italija skiria daug dėmesio Lietuvai ir apskritai Baltijos bei Skandinavijos šalims. Kovo 18 dieną Taline vyks Italijos ambasadorių Baltijos ir Skandinavijos šalims susitikimas, kuriam pirmininkaus užsienio reikalų viceministras Alfredo Mantica. Italijos ambasadoriaus įsitikinimu, Lietuvai šiame kontekste lemta atlikti pirmaeilį valstybės vaidmenį naujų išplėstos Europos Sąjungos Rytų kaimynų atžvilgiu.

„Italija palankiai žvelgia į „Rytų partnerystės“ iniciatyvą“, - sakė ambasadorius R. M. Riči.

Prezidento spaudos tarnyba
Nuotrauka
Nuotrauka
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti