Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidentas V.Adamkus sveikina Prancūzijos sprendimą sugrįžti į NATO integruotą karinę struktūrą
2009-03-13  
Penktadienis, kovo 13 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus gera žinia pavadino Prancūzijos sprendimą sugrįžti į NATO integruotą karinę struktūrą.

„Prancūzijos visavertis dalyvavimas Aljanse sustiprins šios bendrijos politinį svorį ir karinį pajėgumą“, - sakė Lietuvos Prezidentas.

Valstybės vadovo nuomone, šis seniai lauktas Paryžiaus žingsnis  padidins Europos politinę įtaką  ir galimybę kurti  visuotinį saugumą bei stabilumą.

 „Esu tikras, kad Prancūzijos sprendimas dar labiau sutvirtins transatlantinį ryšį bei atvers naujas galimybes NATO ir Europos Sąjungos bendradarbiavimui“, - sakė Prezidentas V.Adamkus.

Prezidento nuomone, šiuo metu, kai Aljansas vykdo kelias dideles saugumo užtikrinimo ir stabilizavimo operacijas Afganistane ir Kosove, Prancūzijos dalyvavimas NATO integruotoje karinėje  struktūroje yra ypač svarbus.

„Tikiu, kad ir šios šalies karinio planavimo ekspertizė praturtins Aljanso strategijas“, - pabrėžė Lietuvos vadovas.

Prancūzija yra viena iš keturių valstybių, gausiausiai finansuojančių NATO karines operacijas. Ši šalis savo gynybos biudžetui taip pat skiria daugiau nei 2 procentus Bendrojo vidaus produkto.

Iš NATO karinės struktūros Prancūzija buvo pasitraukusi 1966 metais generolo Šarlio de Golio (Charles de Gaulle) sprendimu.

Prezidento spaudos tarnyba
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti