Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba tarptautinės parodos „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“ atidaryme
2009-03-12  

Jūsų Ekscelencija Prezidente,
Gerbiamosios ponios ir ponai!

Džiaugiuosi turėdamas galimybę kartu su Jo Ekscelencija Austrijos Federacinės Respublikos Prezidentu atidaryti šią parodą.

Austrų poetas Raineris Marija Rilkė yra pasakęs: „Tikroji kelionė yra ta, kuri vyksta viduje.“ Šios vidinės kelionės dalis yra ir kultūrinis pažinimas. Šiandien, šioje parodoje, galime įgyvendinti vidinę kelionę po visą Europą, per įvairius jos amžius, šalis ir vietoves.

Šiandien atidaroma paroda į mus prabyla universalia meno kalba – gamtos ir peizažų grožis jaudina kiekvieno širdį.  Žvelgdami į šiuos meno kūrinius, savo akimis galime įsitikinti, kiek daug unikalių, išskirtinių gamtos kampelių ir vietovių esama Europoje, kiek daug yra meninės išraiškos būdų atskleisti universalius grožio kanonus. Manau, kad paroda mums suteikia puikią galimybę žvilgtelėti ir į Europos meno istoriją.

Matome, kaip laikui bėgant skirtinguose regionuose keitėsi pasaulio suvokimas, meninės išraiškos būdai ir technikos. 

Paroda labai simboliškai vainikuoja Vilniaus ir Linco bendrą misiją atstovauti Europos kultūros sostinės vardui. Džiugu, kad mes neapsiribojame tik savo kultūros lobynų atskleidimu Europai ir pasauliui, o būdami integrali Senojo Žemyno dalis, siekiame parodyti visą multikultūrinio ir įvairaus  Europos paveldo grožį.

Dėkoju parodos organizatoriams – nacionaliniam Lietuvos dailės muziejui ir Aukštutinės Austrijos žemės muziejui bei visiems, prisidėjusiems prie šio projekto. Džiugu, kad tiek daug muziejų iš įvairių šalių sutiko bendradarbiauti -- paskolino parodai vertingų eksponatų. Jūsų visų dėka šiandien turime išskirtinę galimybę vienoje vietoje pamatyti ir grožėtis daugybe nuostabių Europos peizažų.

Tikiuosi, kad vasarą iš Lietuvos į Austriją iškeliausianti paroda džiugins ir Linco gyventojų bei svečių akis ir širdis. Neabejoju, kad paroda praturtins mus visus ir padės dar labiau puoselėti visiems brangų Europos kultūros paveldą.

Dėkoju už Jūsų dėmesį.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti