Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos ir Austrijos prezidentai atidarė tarptautinę dailės parodą "Gamtos ilgesys. Europos peizažai"
2009-03-12  

Ketvirtadienis, kovo 12 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus kartu su Austrijos Respublikos Prezidentu Haincu Fišeriu (Heinz Fischer) dalyvavo nacionalinės programos Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009 tarptautinės dailės parodos Gamtos ilgesys. Europos peizažai atidarymo ceremonijoje.

„Šiandien atidaroma paroda į mus prabyla universalia meno kalba – gamtos ir peizažų grožis jaudina kiekvieno širdį.  Žvelgdami į šiuos meno kūrinius, savo akimis galime įsitikinti, kiek daug unikalių, išskirtinių gamtos kampelių ir vietovių esama Europoje, kiek daug yra meninės išraiškos būdų atskleisti universalius grožio kanonus. Manau, kad paroda mums suteikia puikią galimybę žvilgtelėti ir į Europos meno istoriją. Matome, kaip laikui bėgant skirtinguose regionuose keitėsi pasaulio suvokimas, meninės išraiškos būdai ir technikos,“ – kreipdamasis į parodos atidaryme dalyvaujančius svečius sakė Prezidentas.

Valstybės vadovas pažymėjo, kad paroda labai simboliškai vainikuoja Vilniaus ir Linco bendrą misiją atstovauti Europos kultūros sostinės vardui. Prezidentas V. Adamkus teigiamai vertino idėją neapsiriboti tik savo kultūros lobynų atskleidimu Europai ir pasauliui, bet parodyti visą multikultūrinio ir įvairaus  Europos paveldo grožį.

Prezidentas padėkojo parodos organizatoriams – Nacionaliniam dailės muziejui ir Aukštutinės Austrijos žemės muziejui bei visiems, prisidėjusiems prie šio projekto.

„Tikiuosi, kad vasarą iš Lietuvos į Austriją iškeliausianti paroda džiugins ir Linco gyventojų bei svečių akis ir širdis. Neabejoju, kad paroda praturtins mus visus ir padės dar labiau puoselėti visiems brangų Europos kultūros paveldą“, - sakė Prezidentas V. Adamkus.

Tarptautinė dailės paroda Gamtos ilgesys. Europos peizažai yra bendras Lietuvos dailės ir Aukštutinės Austrijos žemės muziejų projektas, gimęs dar 2004 metais. Vilniaus ir Linco muziejai sutarė keistis vertingomis parodomis, o šiemet surengti bendrą Europos gamtovaizdžių parodą Vilniuje ir Lince. Parodoje eksponuojami unikalūs 138 žymių dailininkų sukurti Europos kraštovaizdžiai nuo Adrijos iki Šiaurės jūros ir nuo Britanijos salų iki Kaukazo kalnų.

Prezidento spaudos tarnyba
Nuotrauka
Nuotrauka
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti