Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
„Per kalbą mūsų tauta išliko tauta, valstybė – valstybe“, - sveikindamas konkurso „Švari kalba-švari galva“ nugalėtojus sakė Prezidentas V.Adamkus
2009-03-11  
Nuotrauka
Trečiadienis, kovo 11 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo moksleivių konkurso „Švari kalba-švari galva“ laureatų apdovanojimo ceremonijoje.

Valstybės vadovas pasveikino šventinio renginio dalyvius ir konkurso nugalėtojus

„Gražu, prasminga ir viltinga, kad iniciatyva aktyviau rūpintis lietuvių kalbos dabartimi ir, svarbiausia, ateitimi randa atgarsį mokyklose bei versle, neabejingų gimtajai kultūrai žmonių mintyse ir darbuose“, - sakė Prezidentas V.Adamkus.

Lietuvos Prezidentas pažymėjo, kad šis renginys yra vienas gražiausių Nepriklausomybės atkūrimo dienos akcentų.

„Čia ir dabar susitinka mūsų kultūros praeitis ir ateitis, tėvų bei protėvių tradicijos ir jaunimo pasiryžimas jas tęsti, vyresniųjų išmintis, žinios ir moksleivių pasiryžimas tas žinias puoselėti“, - pabrėžė šalies vadovas.

Prezidento nuomone, ilgamečio kultūrinio spaudimo, nutautinimo pastangų akivaizdoje kalba buvo esminė atrama, esminė vertybė valstybei, tautai ir kiekvienam iš mūsų.

„Per kalbą ir kalboje tauta išsaugojo savo identitetą, pasaulėjautą, istoriją. Per kalbą mūsų tauta išliko tauta, valstybė – valstybe, - sakė Prezidentas V.Adamkus. – Tačiau tai – procesas, neturintis pabaigos, o rūpestis kalba – kiekvienos kartos, kiekvienos visuomenės garbės reikalas“.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad šiandien būtina išsaugoti gimtąją kalbą ir atremti naujus jai iškylančius iššūkius. Prezidento nuomone, vienas iš tokių iššūkių yra lietuviškų rašmenų ir taisyklingos kalbos vartojimas internetinėje erdvėje bei moderniausiose ryšio priemonėse.   

„Dažnai kalbame, kad valstybės ateitį kurs informacinė visuomenė, gebanti savo idėjoms pritaikyti moderniausias technologijas. Tačiau visada kalbėjau ir kalbėsiu, kad net tobuliausios technologijos be žmogiškojo matmens visada bus abejotinos vertės, - pažymėjo Prezidentas V.Adamkus. – Todėl esu tos nuomonės, kad negalima vardan patogumo, bendravimo spartumo ar dar kokių nors netikrų privalumų aukoti gimtosios kalbos“.

Antrus metus rengiamą moksleivių konkursą „Švari kalba – švari galva“ organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, bendrovė „Tilde IT“, ryšių su visuomene agentūra „Strateginių komunikacijų centras“ bei Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Laureatų apdovanojimo šventę globoja Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas.

Konkurso metu pademonstruoti savo lietuvių kalbos žinias ir gebėjimą jas pritaikyti kviečiami tie, kurių kalbos vartojimo įgūdžiai dar tik formuojasi – Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 7- 8 klasių moksleiviai. Konkurso lietuvių kalbos užduotis jaunuoliai atlieka specialiai konkursui sukurtoje svetainėje www.lituanika.lt.

2009 metų konkurse aktyviausi buvo moksleiviai iš Kauno miesto mokyklų, sudarę beveik penktadalį visų konkurso dalyvių. Taip pat aktyvūs buvo Panevėžio bei Klaipėdos miestų septintokai ir aštuntokai. Didžiausią susidomėjimą konkursu parodė moksleiviai iš Kauno „Varpo“ gimnazijos, Panevėžio 5-osios vidurinės mokyklos, Klaipėdos „Verdenės“ pagrindinės mokyklos ir Panevėžio „Vyturio“ pagrindinės mokyklos.
Prezidento spaudos tarnyba
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
 
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti