Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Kitą savaitę į Lietuvą su valstybiniu vizitu atvyks Austrijos Prezidentas
2009-03-05  

Ketvirtadienis, kovo 5 d. (Vilnius). Šių metų kovo 11 dienos vakarą į Lietuvą valstybinio dviejų dienų vizito atvyksta Austrijos Respublikos Prezidentas Haincas Fišeris (Heinz Fischer). Austrijos vadovą į Lietuvą lydės valstybės pareigūnų, verslo, kultūros ir žiniasklaidos atstovų delegacija.

Pirmąją vizito dieną, kovo 12-ąją įvyks oficiali Austrijos Prezidento sutikimo ceremonija, po kurios abiejų šalių prezidentai aptars dvišalių santykių plėtojimo galimybes prekybos, energetikos, kultūros ir kitose srityse, Vilniaus ir Linco bendradarbiavimą atstovaujant Europos kultūros sostinės vardui.  Susitikimo metu taip pat numatoma aptarti tarptautinę finansinę ir ekonominę situaciją, nacionalinius ir Europos Sąjungos antikrizinius planus, Europos kaimynystės politiką bei energetinio saugumo klausimus.

Po dvišalio Lietuvos ir Austrijos vadovų bei jų vadovaujamų delegacijų susitikimo planuojama pasirašyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Austrijos Respublikos Federalinės Vyriausybės susitarimą dėl abipusio valstybių atstovavimo vizų išdavimo procedūrose per diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas.

Po iškilmingos Susitarimo pasirašymo ceremonijos Prezidentas V. Adamkus apdovanos Austrijos Prezidentą H.Fišerį už asmeninę iniciatyvą plėtojant Lietuvos ir Austrijos tarpvalstybinius santykius bei gerinant abiejų šalių politinį, kultūrinį ir visuomeninį bendradarbiavimą Vytauto Didžiojo ordinu  su aukso grandine.

Austrijos Prezidentas Haincas Fišeris įteiks Prezidentui Valdui Adamkui ordino Už nuopelnus Austrijos Respublikai  Didžiąją žvaigždę.

Po bendros abiejų valstybių vadovų spaudos konferencijos Austrijos Prezidentas Haincas Fišeris Antakalnio kapinėse pagerbs žuvusiųjų už Lietuvos nepriklausomybę atminimą ir padės vainiką ant jų kapų.

Tą pačią dieną Austrijos vadovas susitiks su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi Trakuose.

Po pietų Lietuvos Prezidentas V. Adamkus kartu su Austrijos Prezidentu H. Fišeriu dalyvaus nacionalinės programos Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009 tarptautinės dailės parodos Gamtos ilgesys. Europos peizažai  atidarymo ceremonijoje, kuri vyks Taikomosios dailės muziejuje.

Ketvirtadienį vakare Austrijos Prezidento Hainco Fišerio garbei bus surengta iškilminga vakarienė Prezidento rūmuose.

Penktadienį, kovo 13 d., Lietuvos ir Austrijos prezidentai dalyvaus Lietuvos ir Austrijos verslo forumo atidaryme ir skaitys kalbas.

Po verslo forumo Austrijos Prezidentas Haincas Fišeris susitiks su Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininku Arūnu Valinsku.

Vidurdienį Austrijos vadovas išvyks į Kauną, kur rotušėje susitiks su miesto meru A. Kupčinsku.

Tą pačią dieną Austrijos Prezidentas apsilankys Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune bei Pažaislio vienuolyne.

Grįžęs į Vilnių, Austrijos Prezidentas H. Fišeris surengs iškilmingą priėmimą, kuriame dalyvaus ir Lietuvos Prezidentas V. Adamkus.

Vakare Austrijos vadovas išvyks į Vieną.

Prezidento spaudos tarnyba
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti