Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento sveikinimas Nacionalinio diktanto finalininkams
2009-02-28  
Mielieji Nacionalinio diktanto finalininkai,
Brangūs lietuvių kalbos puoselėtojai ir visi pilietiškai nusiteikę Lietuvos žmonės!

Džiaugiuosi, kad Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos šventę,  jau keleri metai, pasitinkame labai prasmingu akcentu.

 
Prieš tris savaites tūkstančiai lietuvių kalbos mylėtojų ir puoselėtojų iš visos Lietuvos ir kaip niekada didelis būrys užsienyje gyvenančių tautiečių rašė Nacionalinį diktantą ir varžėsi dėl teisės dalyvauti jo finale.

Šiandien išaiškės dar vieno raštingiausio lietuvio pavardė. Nors bus paskelbtas tik vienas nugalėtojas, tačiau šį egzaminą puikiai išlaikėte visi finalo dalyviai. Vieni  iš rašiusiųjų patobulino savo žinias iš gimtosios kalbos rašybos, kiti tiesiog įveikė nepasitikėjimą savimi arba tapo sektinu pavyzdžiu draugams ir netgi visai Jų nepažinojusiems žmonėms. 

Mano nuomone, labai svarbu ne tik gerai mokėti gimtąją kalbą, bet dar svarbiau – aiškiai suvokti, kam to reikia. Kalbą, kaip Tautos svarbiausią bruožą, perduodame savo vaikams, pasakyti žodžiai užpildo viešąją erdvę, palieka liudijimą ateitiems kartoms – kokie mes buvome ir kaip elgėmės su didžiausiu ir brangiausiu savo turtu. 

 Gimtoji kalba kiekvienam iš mūsų reikalinga, kad būtume lygūs tarp pasaulio tautų, kad jaustumės esą tokie pat svarbūs, kaip ir kitų kalbų ar kultūrų saugotojai. Tvirtai esu įsitikinęs, kad, tobulindami savo kalbos įgūdžius, tobulėjame kaip asmenybės.

Sveikinu Jus visus, susirinkusius į tikros meilės Tėvynei šventę, ir linkiu sėkmės!

Valdas Adamkus
Lietuvos Respublikos Prezidentas


 
Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti