Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidentas pasveikino Kosovo vadovą pirmųjų Nepriklausomybės metinių proga
2009-02-17  
Antradienis, vasario 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Kosovo Respublikos vadovą Fatmirą Sejdžu (Fatmir Sejdiu) šalies Pirmųjų Nepriklausomybės metinių proga ir palinkėjo gerovės bei klestėjimo visiems valstybės žmonėms.
   
„Šiandien Kosovo žmonės gali kurti savo ateitį laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje – tai yra didžiausia vertybė, bet kartu ir didelė atsakomybė. Neabejoju, kad šią atsakomybę Jūs ir toliau drąsiai prisiimsite kurdami atvirą, tolerantišką, daugiatautę ir demokratišką valstybę ir prisidėsite prie saugumo bei stabilumo kūrimo visame regione“, - sveikinimo laiške sakė šalies vadovas.

Prezidentas išreiškė įsitikinimą, kad Kosovas ir toliau nedvejodamas žengs reformų keliu, o santykius su kaimynais grįs pasitikėjimo, abipusės pagarbos ir bendradarbiavimo dvasia. Respublikos vadovo nuomone, tai yra vienintelis kelias kurti ilgalaikę gerovę savo žmonėms, o Lietuva, kaip ir visa Europos Sąjunga, šiame kelyje visuomet bus šalia ir palaikys Kosovo Respubliką.

„Neabejoju, kad Lietuvą ir Kosovą, kaip ir visą Baltijos ir Vakarų Balkanų regioną, toliau vienys euroatlantinės vertybės, bendra atsakomybė už saugios ir klestinčios Europos kūrimą bei siekiai gilinti dvišalius santykius“, - teigė šalies vadovas.

 
Prezidento spaudos tarnyba
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti