Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidentas su Gruzijos parlamento pirmininku aptarė glaudesnio bendradarbiavimo galimybes
2009-02-17  
Nuotrauka

Antradienis, vasario 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Lietuvoje viešintį Gruzijos parlamento pirmininką Davidą Bakradzę.

Gruzijos parlamento vadovas pabrėžė, kad Lietuvos žmonių parama ir Prezidento V. Adamkaus tvirta pozicija sunkiu Gruzijai metu labai daug reiškia Gruzijos žmonėms.

„Jūs buvote vienas iš laisvę mylinčių šalių lyderių, kurių buvimas kartu mums buvo nepaprastai svarbus. Mes supratome, kad esame ne vieni“, - sakė D. Bakradzė.

Pasak Lietuvos vadovo, šiandien jau niekas neabejoja, kad prieš Gruziją buvo įvykdyta agresija, kelianti grėsmę jos teritoriniam vientisumui, politiniam stabilumui ir šalies ateičiai. Prezidentas teigiamai įvertino ryžtingus Europos Sąjungos žingsnius stabdant prieš Gruziją vykdomą agresiją, ir pabrėžė ES stebėtojų misijos šioje valstybėje svarbą.

„Mes vadovaujamės tais pačiais demokratijos, žmogaus teisių, laisvės, nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo principais bei idealais“, - pokalbio metu teigė šalies vadovas.

Gruzijos parlamento pirmininkas išreiškė viltį, kad Lietuva, nepriklausomai nuo vyriausybių kaitos, tęs vertybėmis grįstą užsienio politiką ir toliau rems Gruziją.

Susitikimo metu D.Bakradzė Lietuvos vadovui pristatė Gruzijoje vykdomas struktūrines, socialines ir ekonomines reformas. Pasak Prezidento V. Adamkaus, labai svarbu, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu reformos įgyvendinamos pirmiausia dėl Gruzijos žmonių ir jos padės Gruzijai žengti euroatlantinės integracijos keliu.

Per pokalbį aptartos Lietuvos ir Gruzijos ekonominio bendradarbiavimo plėtros galimybės. Valstybės vadovas pabrėžė, kad keletas Lietuvos investuotojų šiuo metu jau įgyvendina verslo projektus Gruzijoje ir išreiškė viltį, kad Lietuvos verslas ir toliau aktyviai dalyvaus įgyvendinat Gruzijos kelių infrastruktūros gerinimo bei kitus projektus.

Prezidento spaudos tarnyba
Nuotrauka
Nuotrauka
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti