Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
„Vasario 16-oji tapo tvirta istorine jungtimi, telkiančią tautą niekada nesibaigiančiai Laisvės kovai“, - sako Lietuvos Prezidentas
2009-02-16  
Nuotrauka

Pirmadienis, vasario 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga apdovanojo Lietuvai nusipelniusius mūsų šalies ir užsienio valstybių piliečius.

„Minime iškilią datą, kuri primena ir vainikuoja Lietuvos valstybingumą ir Laisvės troškimą. Vasario 16-oji tapo tvirta istorine jungtimi, telkiančią tautą niekada nesibaigiančiai Laisvės kovai. 1918-ųjų Nepriklausomybės Aktas lėmė laisvės idėjų gyvybingumą ir svarbą visoms Lietuvos ateities kartoms“, - sakė valstybės vadovas apdovanojimų ceremonijos metu.

Prezidentas pabrėžė, kad kelią į Lietuvos valstybės atkūrimo dieną savo kantriu darbu ir idealais tiesė daugelis šviesių asmenybių. Šalies vadovas paminėjo Vincą Kudirką, tapusį visos tautos šaukliu, kėlusiu žmones kovai už savo laisvę ir teises, kvietusiu solidarumui ir bendram darbui.

„Šiandien noriu paminėti dar vieną mūsų Tautos sūnų, kuris sėmėsi stiprybės iš praeities ir tvirtai žengė tikėjimo keliu. Valstybės apdovanojimu po mirties pagerbsime Bažnyčios ir tikinčiųjų teisių gynėją, pasipriešinimo sovietiniam režimui dalyvį arkivyskupą Mečislovą Reinį“, - sakė Prezidentas V. Adamkus.

Pasak Lietuvos vadovo, šis Dievo tarnas tvirtai laikėsi prisiimtų ganytojo pareigų ir iki pat mirties Vladimiro kalėjime drąsiai stovėjo tikėjimo, žmogiškumo ir krikščioniškosios pagarbos bei meilės sargyboje.

„Valstybės atkūrimo dieną Lietuva pagerbia ir du mūsų amžininkus – prokurorą Gintautą Sereiką ir visuomenės veikėją Galiną Starovoitovą, kurie prieš dešimtmetį krito kovoje už teisingesnį ir oresnį gyvenimą. Jie buvo nužudyti, nes sąžiningai ir be kompromisų atliko savo pareigą ir gynė savo įsitikinimus: kovojo su korupcija, siekė įtvirtinti demokratinio gyvenimo principus, idealus ir vertybes“, - pažymėjo Prezidentas.

Valstybės vadovas atkreipė dėmesį, kad šiandien sukanka 60 metų nuo Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos paskelbtos Deklaracijos, kuri dar labiau įtvirtino ir pratęsė nepriklausomos Lietuvos idėją.

Prezidentas V. Adamkus išreiškė įsitikinimą, kad visų šiandien apdovanojamų asmenų drąsa išlikti savimi, neišduoti tikrųjų idealų gina ir įprasmina mūsų Laisvę.

„Esame nepriklausomi, nes šiems mūsų tautiečiams Laisvės kova buvo tik viena, neskaldoma pagal asmeninius interesus arba ambicijas. Toks bendras kelias veda į viltingesnę ateitį, į tikresnį mūsų visų buvimą kartu“, - pabrėžė Lietuvos vadovas.

Kreipdamasis į apdovanotuosius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, Prezidentas dėkojo už atliktą kilnią misiją - išgelbėtą kito žmogaus gyvybę.

Šiandien ryte valstybės vadovas taip pat apsilankė Rasų kapinėse ir pagerbė Nepriklausomybės akto signatarus padėdamas gėlių ant jų kapų.

Vidurdienį Prezidentas V. Adamkus ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos atvykęs Lenkijos Prezidentas Lechas Kačynskis dalyvaus trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Simono Daukanto aikštėje Vilniuje. 12:30 prezidentai dalyvaus Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje aukojamose Šv. Mišiose. Po Šv. Mišių bus surengti prezidentų darbo pietūs

Vakare Lietuvos ir Lenkijos vadovai dalyvaus iškilmingame Vasario 16-osios minėjime Nacionaliniame operos ir baleto teatre Vilniuje.

Prezidento spaudos tarnyba
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti