Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
„Vasario 16-oji yra neginčijama ir tvirčiausia mūsų istorijos dalis, telkianti visą tautą“,- sakė Prezidentas, perduodamas gėles Nepriklausomybės akto signatarų artimiesiems
2009-02-13  
Nuotrauka

Penktadienis, vasario 13 d. (Vilnius). Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Respublikos Prezidento rūmuose Nepriklausomybės Akto signatarų artimiesiems buvo perduotos gėlės, kurios bus padėtos ant Vasario 16-osios Akto signatarų kapų.

Prezidentas pažymėjo, kad Vasario 16-oji yra neginčijama ir tvirčiausia mūsų istorijos dalis, telkianti visą tautą.

„Nepriklausomybės akto signatarai buvo asmenybės, tikri visuomenės šviesuoliai, kurie tikėjo tautos galia pakilti iš sutemų ir okupacijos priespaudos“, - sakė V.Adamkus.

Prezidentas atkreipė dėmesį, kad tuomet Lietuvos valstybės kūrėjai gerai žinojo, kad rizikuoja, siekdami nutraukti saitus su galią, bet ne ambicijas praradusiomis imperijomis.

„Tai žinojome mes visi, prieš du dešimtmečius stoję į Atgimimo šauklių gretas ir vėl pasiryžę vadovautis Laisvės idealais bei atkurti nepriklausomą, demokratiniais pagrindais grindžiamą valstybę“, - pabrėžė Lietuvos vadovas.

Prezidentas V. Adamkus pakvietė mokytis iš signatarų laikysenos ir elgesio, nepasinerti į smulkmenas ir neleisti ekonomikos sunkumams nustelbti pamatinių tautos vertybių ir drąsiai žengti Lietuvos laisvės keliu.

„Lenkiu galvą prieš Vasario 16-osios Akto signatarus, kuriuos visos lietuvių kartos mini ir minės su dėkingumu ir pagarba“, - sakė Lietuvos Prezidentas, įteikdamas gėles Nepriklausomybės akto signatarų artimiesiems.

Vasario 16-ąją, pirmadienį, Prezidentas V. Adamkus apsilankys Rasų kapinėse ir pagerbs  Nepriklausomybės akto signatarų atminimą.

Prezidento spaudos tarnyba
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti