Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo kalba Lietuvos ir Tadžikistano verslo forume
2009-02-12  
Nuotrauka

Gerbiamieji verslininkai,
Ponios ir ponai,

Sveikinu šio renginio organizatorius, Lietuvos ir Tadžikistano verslo atstovus bei ekonominės politikos ekspertus, susitikusius Vilniuje ieškoti naujų verslo galimybių tarp mūsų šalių ir regionų.

Susitinkame tuo metu, kai mūsų vyriausybėms tenka sunki užduotis -- vienu metu išlaikyti finansų stabilumą ir ieškoti skubių priemonių verslo aplinkai gerinti. O jums, verslininkams, tenka ypatinga užduotis - sudėtingomis pasaulinės finansų krizės sąlygomis išlaikyti esamus ir plėtoti naujus verslo projektus, numatyti rinkos pokyčius ir atsiliepti į juos.

Žinau, kad verslininkai -- vieni dinamiškiausių ir drąsiausių mūsų visuomenės narių -- visuomet turi ryžto aktyviai spręsti jiems iškylančius sunkumus. Savo ruožtu tikiuosi, jog mūsų vyriausybės ir toliau dės visas pastangas, kad sąlygos verslui būtų kuo palankesnės. Tik glaudžiai dirbdami kartu -- verslas ir vyriausybės -- sugebės kurti klestinčias ir tvarias ekonomikas.

Ne mažiau svarbus veiksnys gerovei kurti yra ekonomikų atvirumas ir bendradarbiavimas su užsienio partneriais. Šiandien, žvelgdamas į nepakankamai intensyvius Lietuvos ir Tadžikistano ekonomikos ryšius, matau puikų naujų ir potencialių galimybių aruodą, iš kurio, šių sudėtingų ekonominių iššūkių akivaizdoje, verta semtis idėjų naujiems verslo atradimams.

Todėl šį Lietuvos ir Tadžikistano verslo forumą matau kaip puikią galimybę užpildyti tarpusavio informacijos vakuumą ir užmegzti tiesioginius mūsų šalių verslininkų ryšius.

Lietuva yra sankryžoje tarp Rytų Europos, Vakarų valstybių ir Skandinavijos šalių, mūsų šalis turi puikią kelių, uostų, geležinkelių infrastruktūrą, leidžiančią kroviniams, keliaujantiems per Lietuvą, patekti į svarbiausius regioninius transporto koridorius. Pavyzdžiui, tarptautinis pervežimų traukinys Vikingas, pratęsęs maršrutą TRACECA koridoriumi tarp Europos, Kaukazo ir Azijos -  galėtų užtikrinti greitą Tadžikistano krovinių transportavimą į Europos Sąjungos šalis.

Ir neabejoju, kad Lietuvos verslą domina Tadžikistano rinka. Galime daug ko vieni iš kitų pasimokyti, ir, be abejonės, turime kuo prekiauti. Jau šiandien mūsų šalių prekybiniai ryšiai įgyja pagreitį -- per 2004--2007 metus Lietuvos ir Tadžikistano užsienio prekybos apyvarta padidėjo daugiau nei du kartus.

Tikiu, kad daug naujų impulsų ekonominiam mūsų šalių bendradarbiavimui suteiks Europos Sąjungos dėmesys Rytų Europos ir Centrinės Azijos valstybėms, o šiandien pasirašyta Lietuvos ir Tadžikistano vyriausybių sutartis dėl investicijų skatinimo apsaugos paskatins dar drąsiau domėtis vieni kitų rinkomis. Nuoširdžiai tikiuosi, kad visos šios politinės iniciatyvos dar labiau paskatins Jūsų, gerbiamieji verslininkai, kūrybiškumą ir iniciatyvumą vykdant bendrus verslo projektus.

Linkiu, kad savo naujais ir perspektyviais verslo projektas sutvirtintumėte Lietuvos ir Tadžikistano valstybių bei žmonių saitus.

Ačiū už dėmesį.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti