Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta dienraščio "Verslo žinios" rengiamoje apdovanojimų "Gazelė 2008" įteikimo ceremonijoje
2009-01-23  

Gerbiamieji,

Jau penktą kartą sveikinu konkurso Lietuvos gazelė dalyvius, veikliausius ir ambicingiausius mūsų šalies verslininkus. Ši sukaktis yra savotiškas, pats pirmasis nedidelis jubiliejus, kuris kviečia apžvelgti per pastaruosius kelerius metus Lietuvos žmonių gerovę kuriančių verslo gazelių įveiktą kelią, jų džiaugsmus ir rūpesčius.

Kasmetinis Gazelės apdovanojimas jau spėjo tapti garbinga įmonės vizitine kortele, liudijančia skaidrią įmonės veiklą, veržlumą ir sugebėjimą diegti naujoves. Daugeliui įmonių šis apdovanojimas tapo puikia rekomendacija, kuri padeda ieškoti klientų bei partnerių Lietuvoje ir užsienyje. Esu tikras, kad šis įvertinimas daug prisidėjo ir prie Jūsų verslo augimo bei klestėjimo. Šiandien pagrįstai galite didžiuotis, kad kai kurių smulkaus ir vidutinio verslo įmonių, prieš kelerius metus įvertintų Gazelės apdovanojimais, šiemet jau nėra laureatų sąrašuose. Nėra ne todėl, kad jos būtų nutraukusios savo veiklą. Jos nebedalyvauja šiame konkurse, nes per šiuos metus tapo stambiomis ir veržliomis įmonėmis.

Tvirtai tikiu, kad šis pavyzdys paskatino ne vieną dvejojantį žmogų pradėti savo verslą ir taip prisidėti prie savo ir kitų gerovės kūrimo. Nes smulkaus ir vidutinio verslo augimas yra pagrindinis naujų darbo vietų kūrimo ir žmonių gerovės šaltinis, kuris tiesiogiai veikia ir visos šalies ekonomiką. Smulkaus ir vidutinio verslo vaidmuo šalies ekonomikoje nuolat auga. Tad labai svarbu, kad šio verslo atstovai jaustųsi saugūs, kad nebūtų daromos dirbtinės kliūtys verslo steigimui ir plėtrai.

Praėjusiais metais atliktas „Smulkaus ir vidutinio verslo įmonių verslo sėkmės veiksnių“ tyrimas išryškino pagrindines problemas, kurias patiria verslą kuriantys ir plėtojantys Lietuvos žmonės. Per pastaruosius kelerius metus šios problemos keitėsi, tačiau viena pagrindinių išliko -- tai kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas. Esu įsitikinęs, kad tai versle bus labai aktualu net ir sparčiai keičiantis Lietuvos ekonominei situacijai bei augant nedarbui.

Todėl raginu Lietuvos valdžios institucijas išgirsti ir suprasti šias verslininkų išsakomas problemas ir priimti būtinus, bet jau neleistinai ilgai atidėliojamus sprendimus pertvarkant šalies švietimą, profesinį mokymą ir aukštąjį mokslą. Ypač viliuosi, kad bent dalis ambicingų naujosios Vyriausybės planų -- per artimiausius porą metų sumažinti administracinę naštą verslui net 30 procentų -- bus įgyvendinta. To labai reikia būtent smulkiajam verslui, kurio atstovus ypač slegia ši biurokratizmo našta.

Sveikinu ir ketinimus atkurti Verslo saulėtekio forumą. Tikiuosi, kad jis padės nuolat vertinti verslo reguliavimo aplinką ir prisidės prie dialogo tarp verslo bei valstybės institucijų.

Gerbiamieji,

Privalome užtikrinti, kad šių iniciatyvų neištiktų iki šiol įprasta baigtis, kai biurokratizmą mažinti turinčios institucijos pačios tampa ilgo biurokratinio proceso dalimi, o gražios idėjos taip ir nevirsta realiais veiksmais.

Pastaruoju metu dažnai girdime daug žodžių ir tezių apie Lietuvos ekonomikos sunkmetį. Tačiau šiandien raginu Jus nepasiduoti pesimistinėms nuotaikoms.

Nuoširdžiai tikiu, kad Jūs, smulkaus ir vidutinio verslo atstovai, visada sugebantys lanksčiai reaguoti į kintančią situaciją ir sutikti naujus iššūkius, tapsite veiksminga sėkmingo darbo ir konkurencijos vidaus ir užsienio rinkoje varomąja jėga. Tikiu Jūsų sumanumu ir išradingumu.

Todėl nuoširdžiai linkiu, kad dabartinė ekonomikos situacija leistų atsiskleisti Jūsų kūrybiškumui ir paskatintų drąsiems sprendimams, kurie ateityje padės sėkmingai plėtoti Jūsų verslą. Priimkite šį ekonomikos sunkmetį kaip iššūkį, kurį sugebėsime įveikti kartu, sustiprėję ir dar labiau pasitikintys savo jėgomis, savo kūrybiniu potencialu ir savo veržlumu.

Viso Jums geriausio.

Valdas Adamkus
Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidento spaudos tarnyba
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti