Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidento Valdo Adamkaus ir ponios Almos Adamkienės kalėdinis sveikinimas užsienyje gyvenantiems lietuviams
2008-12-23  

Antradienis, gruodžio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ir ponia Alma Adamkienė artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga sveikina visus užsienyje gyvenančius lietuvius.

Prezidento ir Pirmosios ponios sveikinimo vaizdo įrašą išplatinsime rytoj, gruodžio 24 dieną.

Prezidento ir Pirmosios ponios sveikinimo užsienyje gyvenantiems lietuviams tekstas:

Brangieji Lietuvos žmonės,
Lietuvės ir lietuviai,

Šventų Kalėdų išvakarėse esame kartu su artimiausiais žmonėmis. Švenčiame Kristaus gimimą ir dalijamės Kalėdaičiu - bendros lemties, bendros duonos ir bendrų namų simboliu. Linkime ramybės esantiems šalia, tyliai prisimename iškeliavusius į Amžinybę, mintimis apkabiname tuos, kurie šiandien toli nuo gimtųjų namų.

Žinau, kad ne vienai šeimai ši šventė pažymėta ne tik Tikėjimo, Meilės ir Vilties, bet ir artimųjų ilgesio ženklu. Daugybė žmonių prie Kūčių stalo sėda toli nuo savo šeimos, artimųjų, tad švenčių išvakarėse atstumą ir išsiskyrimą pajunta kur kas skaudžiau ir jautriau, nei kasdienybėje.

Tačiau šalia gyvosios krikščionybės mūsų visų širdyse yra ir gyvoji lietuvybė. Kaip dvasinė jėga, telkianti lietuvių tautą ir artinanti Lietuvos žmones, kad ir kokiame pasaulio krašte jie gyventų. Jėga, kuri mintyse ir realybėje traukia žmones grįžti namo - į Lietuvą. Tokią, iš kurios niekada nesinorėtų išvažiuoti, o išvažiavus - visada norėtųsi grįžti.

Tad šį vakarą nuoširdžiai linkiu, kad viltys pildytųsi, o problemos ir rūpesčiai neužgožtų to, ką savo sielose turime šviesiausio ir vertingiausio. Ką kaip dvasinį palikimą gavome iš tėvų ir privalome atiduoti vaikams. Kas mus artina ir sukviečia į bendrus namus, kad ir kaip juos vadintume - Bažnyčia, šeima, tauta, Lietuva.

Šioje dvasinėje šviesoje nuoširdžiai sveikinu visus lietuvius, kad ir kur šį vakarą būtumėte. Sveiki sulaukę Šventų Kalėdų.               


Ponia Alma Adamkienė:

Nuoširdžiai sveikinu visus Lietuvos žmones, išsisklaidžiusius po visą pasaulį.

Branginkite savo tautiškumą ir perduokite šią vertybę savo vaikams - kaip tradiciją, kaip dvasines šaknis. Kaip priminimą apie žemę, kurioje visada būsite labiausiai laukiami.

Kuo geriausios Jums kloties ir sveiki sulaukę Šventų Kalėdų.     

Prezidento spaudos tarnyba
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti