Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidento Valdo Adamkaus ir ponios Almos Adamkienės kalėdinis sveikinimas Lietuvos žmonėms
2008-12-23  

Antradienis, gruodžio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ir ponia Alma Adamkienė artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga pasveikino Lietuvos žmones.

Prezidento ir Pirmosios ponios sveikinimo vaizdo įrašą išplatinsime rytoj, gruodžio 24 dieną.

Maloniai prašytume žiniasklaidos priemones skelbti valstybės vadovo sveikinimą ne anksčiau kaip 2008 metų gruodžio 24 dieną.

Prezidento ir Pirmosios ponios sveikinimo Lietuvos gyventojams tekstas:

Brangieji,

Šventų Kalėdų išvakarėse esame kartu su artimiausiais žmonėmis, pasitinkame Kristaus gimimą ir dalijamės Kalėdaičiu - bendros lemties, bendros duonos ir bendrų namų simboliu. Mintimis nuklystame pas tuos,  kurie šiandien toli nuo namų, tyliai prisimename iškeliavusius į Amžinybę ir susimąstome apie amžinąsias vertybes - Tikėjimą, Meilę ir Viltį.

Būtent šie idealai sutelkė Lietuvos žmones didiems darbams ir suteikė jėgų didžiausiems istoriniams laimėjimams. Šie idealai stiprina ir palaiko sunkią valandą, padeda nugalėti abejones, įveikti baimę. Jie kasdieniame gyvenime virsta prasmingais darbais, šiltais žodžiais, pasitikėjimu ir solidarumu. Manau, kad tai ir yra gyvoji krikščionybė.

Tai stiprino Lietuvą ir lietuvius visais laikais, tikiu, kad tai teiks jėgų ir ateityje. Žinau, kad mūsų visų laukia daug nežinios, nerimo, baimės dėl savo ir savo vaikų ateities. Ne vienai šeimai šios Kalėdos liūdnesnės, o stalas - ne toks gausus, nei galėtų būti. Tačiau prisiminkime: Lietuvos žmonėms yra tekę išgyventi kur kas skurdesnių,  liūdnesnių ir sunkesnių Kalėdų. Tačiau didžiausia žmogiškoji jėga - Tikėjimo, Meilės ir Vilties jėga - tada tapdavo gerokai stipresnė bei svarbesnė. Padėdavo įveikti problemas ir nežinią. Padėdavo patikėti, kad tamsiausias nakties metas būna prieš aušrą, o pati ilgiausia naktis po Šventų Kalėdų pradeda trauktis ir užleidžia vietą šviesai.

Todėl nuoširdžiai linkiu, kad laikinos problemos ir rūpesčiai neužgožtų to, ką savo sielose turime šviesiausio ir vertingiausio. Ką kaip dvasinį palikimą gavome iš tėvų ir privalome atiduoti vaikams. Kas nenuvertėja, o sukviečia mus į bendrus namus, nors ir kaip juos pavadintume - Bažnyčia, šeima, tauta ar Lietuva.

Tebūnie šie mūsų namai sklidini ramybės ir duonos, išminties ir geros nuotaikos.

Šioje dvasinėje šviesoje širdingai sveikinu Lietuvą ir visus jos žmones.

 Sveiki sulaukę Šventų Kalėdų.

Ponia Alma Adamkienė:


Nuoširdžiai sveikinu Lietuvos vaikus, jų artimiausius, brangiausius ir mylimiausius žmones.

Linkiu, kad Jus visada gaubtų žmogiškoji šiluma, artumas ir pasitikėjimas, o su meile tariami žodžiai nuolat sklistų iš širdies į širdį. Kad Šventų Kalėdų dvasia Jūsų namuose ir šeimose būtų gyva kiekvieną dieną.

Sveikinu visus, mažus ir didelius - sveiki sulaukę  Šventų Kalėdų.

Prezidento spaudos tarnyba
© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti