Lietuvos Respublikos Prezidentas
Prezidento veikla Prezidento institucija Prezidento šeima Spaudos centrasPrezidento darbo kalendorius Prezidento darbo kalendorius
Detalūs kontaktai Kontaktai
Paieška Paieška
Spausdinti spausdinti
Prezidento rūmai

Nemokamos ekskursijos po Prezidento rūmus organizuojamos šeštadieniais – nuo 9.00 iki 14.30 val. Grupės dydis – 25 žmonės. Su savimi turėti asmens dokumentus.


Dėl ekskursijų kreipkitės telefonu Vilniuje (8~5) 2664073 arba el. paštu ekskursijos@prezidentas.ltToliau apie Prezidento rūmus skaitykite:
Rūmų istorija
Virtuali ekskursija

Vėliavų keitimo ceremonija prie Prezidento rūmų

Žiūrėti vaizdo klipą

Kiekvieną sekmadienį 12 valandą S. Daukanto aikštėje rengiamoje atnaujintoje ceremonijoje dalyvauja ne tik šiuolaikinėmis paradinėmis uniformomis, bet ir viduramžių šarvais vilkintys Garbės sargybos kuopos kariai.

Iškilmingomis progomis rengiamos ceremonijos stebėtojams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo epochos šarvais vilkintys kariai demonstruoja specialią viduramžių karių rikiuotės programą.

Tokios ceremonijos pradžią S.Daukanto aikštėje skelbia trimitai ir būgnai, kurių lydimi į aikštę pro pagrindinius Prezidento rūmų vartus įžygiuoja XIV amžiaus uniformomis vilkintys kariai. Jie susirinkusiems pademonstruoja viduramžių karių rikiuotės programą, po kurios šiuolaikinėmis paradinėmis uniformomis vilkintys Garbės kuopos kariai nuleidžia, pakeičia ir vėl pakelia valstybės vėliavas. Po vėliavų pakeitimo į aikštę grįžta du viduramžių uniformomis vilkintys kariai, kurie vieną valandą budi prie pakeltų Trispalvių.

Kiekvieną sekmadienį vidurdienį rengiama tradicinė vėliavų keitimo ceremonija yra kiek paprastesnė. Jos metu šiuolaikinėmis paradinėmis uniformomis vilkintys Garbės sargybos kuopos kariai pakeičia vėliavas, o po vėliavų pakeitimo vienos valandos garbės sargybon stoja du XIV amžiaus karių uniformomis vilkintys kariai.

Kariuomenės sargybos pasikeitimo ceremonijos arba karinės rikiuotės, kuriuose dalyvauja istorinėmis uniformomis vilkintys kariai, yra neatskiriama įvairių valstybių ceremonijų dalis.

Vėliavų keitimo ritualas yra atnaujinamas rengiantis Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui, siekiant ugdyti patriotinius jausmus ir paskatinti šalies gyventojus bei svečius domėtis mūsų valstybės istorija ir kultūra. Tai ir ženklas, kad dabartinė Lietuvos kariuomenė yra garbingos tūkstantmetės savo šalies istorijos dalis ir sargybiniai.

© 2006–2009 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija | Kontaktai | Apie netikslumus prašome pranešti