President of the Republic of Lithuania
Activities Institution Family LithuaniaPresident's Agenda President's engagements
Contacts Contacts
Search Search
Print version print version
Rytoj Prezidentas išvyksta valstybinio vizito į Ukrainą
13.11.2006  

Pirmadienis, lapkričio 13 d. (Vilnius). Antradienį, lapkričio 14 dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus išvyksta trijų dienų valstybinio vizito į Ukrainą.

Valstybinis Respublikos Prezidento V.Adamkaus vizitas į Ukrainą skirtas diplomatinių santykių tarp valstybių užmezgimo 15-osioms metinėms paminėti. V.Adamkaus susitikimai Ukrainoje, Lietuvos ir Ukrainos prezidentų tarybos posėdis, dvišaliai verslo forumai Kijeve ir Donecke bei kiti vizito metu numatyti renginiai skirti dvišalių, ekonominių ir prekybinių santykių, Lietuvos ir Ukrainos žmonių bei regionų ryšių plėtrai.

Vizito metu Lietuvos ir Ukrainos prezidentai ketina aptarti energetikos projektus, regioninio bendradarbiavimo aktualijas, Ukrainos euroatlantinius siekius, verslo ryšių plėtrą, istorinio bei kultūrinio paveldo išsaugojimo Vakarų Ukrainoje klausimus.

Susitikimuose Ukrainoje Prezidentas V.Adamkus aptars regiono saugumo ir stabilumo klausimus, Ukrainos integraciją į ES ir intensyvėjantį Ukrainos bendradarbiavimą su NATO, vidaus padėtį Ukrainoje, pasidalys Lietuvos demokratinių ir laisvosios rinkos reformų patirtimi.

Pirmąją vizito dieną Lietuvos vadovas ir jo vadovaujama delegacija lankysis Kijeve. V.Adamkus susitiks su Ukrainos Prezidentu Viktoru Juščenka, Ministru Pirmininku V.Janukovičiumi.

Valstybių vadovai pasirašys deklaraciją, kurioje pažymimas valstybių siekis toliau plėtoti įvairiapusį bendradarbiavimą dvišaliu, regioniniu ir visos Europos lygiu, remti tolesnę Ukrainos integraciją į euroatlantinę erdvę ir Pasaulio prekybos organizaciją.

Lietuvos Prezidentas apdovanos Ukrainos Prezidentą V.Juščenką aukščiausiu Lietuvos valstybės apdovanojimu – Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine. Lietuvos ordinais taip pat bus apdovanota nemažai iškilių Ukrainos politikų, kultūros ir visuomenės veikėjų.

Vėliau šalies vadovas vyks į Šlovės aikštę, kur padės gėlių prie Nežinomojo kareivio kapo. Prezidentas susitiks su Ukrainos Verchovnos Rados pirmininku A.Morozu, kartu su V.Juščenka dalyvaus Ukrainos ir Lietuvos verslo forume.

Forume šalių verslo atstovai aptars investicinį klimatą bei verslo sąlygas Lietuvoje ir Ukrainoje, pokyčius Lietuvos ekonomikoje, šaliai tapus Europos Sąjungos nare.


Lapkričio 15-ąją  Prezidentas pusryčiaus su Ukrainos verslo atstovais. Mūsų šalies vadovas susitiks su stambių Ukrainos kompanijų Energoatom, Chlib Ukraini, Naftogaz Ukraini vadovais.

Prezidentas V.Adamkus Kijevo valstybiniame T.Ševčenkos universitete skaitys paskaitą, skirtą Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių atkūrimo penkiolikos metų sukakčiai.

Vėliau Lietuvos vadovas padės gėlių prie Bado aukų paminklo. Vidurdienį V.Adamkus vyks į Lucką, kur susitiks su srities ir miesto vadovybe, o tos pačios dienos vakare skris į Donecką.

Lapkričio 16 dieną šalies vadovas susitiks su Donecko srities vadovybe, dalyvaus Ukrainos ir Lietuvos verslo forumo antrajame susitikime. Prezidentui V.Adamkui bus suteiktas Donecko valstybinio M.Tugan-Baranovskio ekonomikos ir prekybos universiteto garbės daktaro laipsnis.
Vėliau Prezidentas dalyvaus Lietuvos Respublikos garbės konsulato Donecke atidaryme, susitiks su Donecko aukštųjų mokyklų studentais.
Lapkričio 16-osios vakare šalies vadovas grįš į Vilnių.

Prezidento V.Adamkaus ir ponios A.Adamkienės valstybinio vizito į Ukrainą programa

Lapkričio 14 diena

10.00  Atvykimas į Kijevą
11.00-11.20 Oficiali sutikimo ceremonija
11.25-12.00 Lietuvos ir Ukrainos prezidentų pokalbis
12.05-13.15 Lietuvos ir Ukrainos prezidentų tarybos posėdis. Dokumentų pasirašymo ceremonija
13.30-14.00 Lietuvos ir Ukrainos prezidentų spaudos konferencija  
14.15-15.30 Prezidento V.Adamkaus ir Ukrainos Ministro Pirmininko V.Janukovičiaus darbiniai pietūs
15.30 Lietuvos Prezidento susitikimas su Ukrainos Verchovnos Rados pirmininku A.Morozu

16.10-16.35 Gėlių prie Nežinomojo kareivio kapo padėjimo ceremonija
17.30-18.20 Lietuvos ir Ukrainos prezidentų dalyvavimas Ukrainos ir Lietuvos  verslo forume Ukrainos prekybos ir pramonės rūmuose
19.00-21.00 Valstybinis priėmimas Ukrainos Prezidento V.Juščenkos ir ponios K.Juščenkos vardu Lietuvos Prezidento V.Adamkaus ir ponios Almos Adamkienės garbei

Lapkričio 15 diena

09.10 –09.30  Darbiniai Prezidento pusryčiai rezidencijoje su verslo atstovais
09.40              Gėlių prie paminklo „1932-1933m. Bado aukoms“ padėjimo ceremonija
10.15-11.15  Prezidento V.Adamkaus kalba Nacionaliniame Kijevo T.Ševčenkos universitete. Susitikimas su studentais
14.00-14.45  Prezidento ir ponios viešnagė Lucke, lankymasis istoriniame-kultūriniame draustinyje  „Senasis miestas“
15.00-16.00   Pietūs su miesto/regiono valdžia
16.10-16.50  Ikonų muziejaus aplankymas
19.55  Prezidento atvykimas į Donecką

Lapkričio 16 diena

09.45-10.30 Susitikimas su Donecko srities valstybinės administracijos vadovu, Donecko srities deputatų tarybos vadovu, Donecko miesto meru
10.50-11.20 Dalyvavimas Lietuvos ir Ukrainos verslo forume
11.25-11.40 Dalyvavimas Lietuvos Respublikos garbės konsulato Donecke atidaryme
12.00-12.30    Susitikimas su Donecko aukštųjų mokyklų studentais
12.35-12.45    Prezidento susitikimas su Lietuvos ir Ukrainos žiniasklaida
15.00 Prezidento V.Adamkaus ir delegacijos išvykimas į Vilnių.

Prezidento spaudos tarnyba
© 2006–2009 Office of the President of the Republic of Lithuania | Contacts | Please report any bugs or inaccuracies found